Ekologia w oświetleniu – nowoczesne rozwiązania

Coraz częściej w parkach czy na ulicznych chodnikach można zauważyć nowoczesne lampy. Posiadają one panele fotowoltaiczne, akumulatory i ledowe oświetlenie. Całość starcza na długi okres, emitując światło do otoczenia z taką samą intensywnością. Lampy są dostosowane do pochmurnej pogody, czy długich, zimowych nocy, co gwarantuje wysoką wydajność tych urządzeń przez cały rok.

Jak w nowoczesny sposób oświetla się ulice?

Lampy solarne są konstrukcjami ekologicznymi i efektywnymi jednocześnie. Korzystają one z wydajnych i popularnych również w gospodarstwach domowych LED-ów. Ten typ oświetlenia jest bezpieczny dla środowiska, nie nagrzewa się i przede wszystkim starcza na kilkanaście lat. Lampy fotowoltaiczne wyposażone są w panele słoneczne na każdej krawędzi słupka, a energia gromadzona jest w akumulatorze. Zmagazynowany prąd może zostać użyty podczas pochmurnych dni. Wówczas lampa świeci z identyczną intensywnością jak w przejrzystą pogodę.

Urządzenie posiada nowoczesny system włączania i wyłączania. Detektor wykrywa zbliżający się zmierzch i uruchamia światło. Zapewnia to bezpieczeństwo dla przechodniów w każdym miejscu, gdzie zainstalowane są lampy. Wiąże się to również z oszczędnościami, gdyż urządzenie działa tylko wtedy, gdy jest ciemno. Korzystanie z tego typu oświetlenia ulicznego nie wymaga częstych konserwacji. Wystarczy raz na rok wyczyścić ogniwa ledowe. Całkowita wymiana świateł, czy akumulatora odbywa się średnio raz na dekadę. Więcej informacji o nich można znaleźć na https://www.photinus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 3 =