Elegancja i klasyka w salonie

Łączenie elegancji i klasyki w salonie to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Dzisiaj ludzie chcą żyć nowocześnie i nadążać za szybko zmieniającą się modą. Z drugiej strony tęsknią za tym, co było kiedyś. Kanapy i fotele komplety – te były modne kilkanaście lat temu, a dziś wracają do łask. Skórzane obicia to coś, co zapewnia ogromną elegancję. Gdy w salonie znajduje się też kominek, efekt jest jeszcze lepszy. Ściany w takich wnętrzach powinny być pomalowane raczej w tradycyjnych barwach.

Jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia więcej życia, to kolory pastelowe będą dobrym wyborem. Świetnie komponują się z drewnianymi meblami oraz podłogą. Miłośnicy klasyki powinni zaś postawić na biel i czerń – te kolory przeżywają prawdziwy renesans popularności. Niemal każdy nowy salon ma w sobie wiele elementów w tych barwach. Nic dziwnego, bo doskonale pasują one do ścian, a meble tapicerowane producent zapewni takie obicia, które idealnie się z nimi skomponują.

Inne dodatki

Inne dodatki dodające wnętrzu dobrego stylu to przede wszystkim żyrandole. Te klasyczne nadadzą niezwykle wytworny charakter naszemu salonowi. Jeszcze zanim kupimy meble, musimy pomyśleć o podłodze. Ta powinna być drewniana, bo nic tak nie pasuje do stylu klasycznego, jak właśnie drewno. Ciemne kolory będą świetnie komponowały się z eleganckimi obiciami mebli, jednak mogą nieco przytłaczać. Jeżeli do pomieszczenia nie dociera zbyt wiele dziennego światła, pomyślmy raczej o jaśniejszych kolorach, które ożywią wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − pięć =