Jak poprawnie zamontować klimatyzację?

Jednym z najchętniej posiadanych systemów w domach jednorodzinnych, biurach i obiektach przemysłowych jest klimatyzacja. Zapewnia ona bowiem przyjemny chłód w letnie upały, a dodatkowo utrzymuje wilgotność powietrza na optymalnym poziomie. Od lat największą popularnością cieszą układy typu Split, obejmujące jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną. W ich sprawnym montowaniu specjalizuje się m.in. firma z Katowic, którą można znaleźć na stronie internetowej https://clima-line.pl/.

Instruktaż krok po kroku 

Klimatyzatory Split mogą z powodzeniem pracować zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania czy filtracji. Ich wydajne działanie zależy w ogromnej mierze od prawidłowego montażu. Pierwszym krokiem jest zawsze zainstalowanie jednostki wewnętrznej na ścianie w wybranym pomieszczeniu – najlepiej pod sufitem, tak aby zagwarantować równomierne rozprowadzenie powietrza po całej przestrzeni. Służy do tego dołączony stelaż. Następnie zaleca się utworzenie odpływu skroplin poprzez poprowadzenie rury ze spadkiem około 3%. Nie obejdzie się tutaj bez weryfikacji drożności. Oto pozostałe istotne etapy:

– przymocowanie konstrukcji wsporczej do elewacji i umieszczenie na niej jednostki zewnętrznej (z wykorzystaniem podkładek antywibracyjnych);

– podłączenie układu chłodniczego do jednostki zewnętrznej (pamiętając o zaślepieniu rur);

– wykonanie nadciśnieniowej próby szczelności;

– usunięcie powietrza z systemu za pomocą pompy próżniowej;

– napełnienie układu czynnikiem roboczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 2 =