Jak dobrać karmę do wieku i zdrowia zwierzaka?

Psy i koty to zwierzęta, które najczęściej można spotkać w domach – zarówno wiejskich, jak i miejskich. Do niedawna pieski, zwłaszcza mieszańce, żywiły się przede wszystkim resztkami ze stołów. Obecnie przeważająca większość właścicieli decyduje się na pełnowartościową karmę, która gwarantuje doskonałą kondycję i zdrowie domowych pupili.

Pełnowartościowa karma szansą na zdrowie

Producenci karmy dla psów i kotów dokładają starań, aby oferowane produkty były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Wśród propozycji znaleźć można zarówno karmę suchą, jak i mokrą – optymalnym rozwiązaniem jest dieta zawierająca obydwa rodzaje karmy.

Wybierając produkty, należy także zwracać uwagę na ich docelowe przeznaczenie – karma dla psa często dedykowana jest dla konkretnych ras, ponadto ważny jest wiek zwierzęcia. W przypadku produktów żywieniowych dla kotów rzecz wygląda bardzo podobnie.

Wbrew pozorom żywienie psów resztkami ze stołu może przynieść więcej strat niż korzyści – układ pokarmowy zwierząt nie zawsze toleruje produkty, które zjada człowiek, czego efektem mogą być mniej lub bardziej poważne problemy zdrowotne oraz kosztowne leczenie.

Specjalne potrzeby żywieniowe alergików

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, cierpią na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne – jedną z nich są alergie pokarmowe. W tej sytuacji niezbędne są specjalistyczne produkty, m.in. karma dla psa, w której nie ma składników zawierających gluten. Specjalistyczne produkty żywieniowe najlepiej kupować w gabinetach weterynaryjnych lub sklepach zoologicznych, także internetowych.

Nietolerancje pokarmowe i alergie dotyczą także domowych mruczków, których przypadku optymalnym rozwiązaniem okazuje się bezzbożowa karma dla kotów, która jest dostępna tutaj https://empireshop.pl/karma-dla-kota/bezzbozowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + dwadzieścia =