Jak należy nakładać zaprawę gipsową i co jest do tego potrzebne?
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak należy nakładać zaprawę gipsową i co jest do tego potrzebne?

Zaprawa gipsowa to bezcementowa, niekurczliwa zaprawa stosowana do wnętrz i na zewnątrz. Można ją mieszać z piaskiem w celu uzyskania uniwersalnego produktu lub z drobnym kruszywem w celu uzyskania twardego tynku.

Należy pamiętać, że zaprawa gipsowa nie może być stosowana jako powłoka zewnętrzna na powierzchniach narażonych na działanie czynników atmosferycznych lub wilgoci bez dodatkowego zabezpieczenia. Można ją stosować jako powłokę wewnętrzną w pomieszczeniach suchych, gdzie nie ma możliwości uszkodzenia przez wodę. Zaprawy gipsowe są również ognioodporne, co czyni je idealnymi do stosowania w miejscach, gdzie mogą wystąpić uszkodzenia spowodowane przez dym i ogień.

Zaprawy gipsowe mają zazwyczaj ograniczony okres przydatności do użycia wynoszący około sześciu miesięcy. Najlepszym sposobem na zachowanie ich świeżości jest przechowywanie ich w tym okresie w szczelnym pojemniku.

Zaprawa gipsowa – sposoby jej nakładania

Najczęstszym sposobem nakładania zaprawy gipsowej są pace lub też szpachle do gładzi. Paca powinna mieć ostrze o szerokości około 4 cali i długości 5 cali. Zaprawę gipsową należy nakładać na podkład betonowy tą metodą:

Wymieszać gips i wodę w odpowiednim stosunku (1:1) w wiadrze. Wlać mieszaninę do innego wiadra zawierającego piasek lub żwir. Użyj swoich rąk, aby wymieszać te dwa składniki razem, aż utworzą jednolitą mieszaninę bez grudek lub pustych miejsc w nim. Wlać tę mieszaninę do kielni i zastosować go nad betonową powłoką bazową po rysunkach lub planach projektu pod ręką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest psychoterapia poznawczo-behawioralna?
Co to jest psychoterapia poznawczo-behawioralna?
Psychoterapia poznawczo-behawioralna to metoda stworzona z myślą o leczeniu osób cierpiących na depresję. Szybko jednak okazało się, że jej stosowanie […]
Co ma wpływ na dobre działanie lad chłodniczych?
Lada chłodnicza to niezbędne wyposażenie wielu sklepów i marketów oferujących klientom produkty, które wymagają przechowywania w odpowiedniej temperaturze. Spełnia ona […]
Co zrobić, aby prowadzona przez Nas firma była bardziej rozpoznawalna?
Firma, aby stać się rozpoznawalna, musi przede wszystkim zaistnieć w Internecie. Trzeba, więc przede wszystkim skupić się na promowaniu swoich […]
Ostatnie wpisy