Jak uniknąć zapychania się porów?

Współcześnie wiele osób w różnym wieku zmaga się na co dzień z zatkanymi porami skóry na twarzy. Efektem ich zapychania się mogą być krosty lub wyjątkowo nieestetyczny trądzik, a w skrajnym przypadku nawet silny stan zapalny wymagający zaawansowanego leczenia. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod na uniknięcie omawianego problemu, a podstawą jest pielęgnacja cery wyłącznie z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków opartych na wyciągach z roślin. Posiada je w ofercie m.in. ten sklep online: https://jestem.bio/Pielegnacja-twarzy-c672.

Ciężki makijaż nie jest wskazany

Wspomniane we wstępie kosmetyki wegańskie skutecznie nawilżają skórę i poprawiają jej ogólną kondycję, a zarazem nie zapychają nadmiernie porów sebum, czyli olejem wydzielanym przez gruczoły łojowe. Dzięki temu na powierzchni cery nie pojawiają się żadne niepożądane niedoskonałości. Należy natomiast koniecznie unikać stosowania wszelkich produktów z parafiną, silikonem i olejem kokosowym w składzie, ponieważ tworzą na skórze specyficzny film utrudniający komórkom oddychanie oraz zaburzający w pełni naturalny proces rogowacenia naskórka.

Kolejnym istotnym warunkiem braku zatkanych porów jest rezygnacja z palenia papierosów. Wynika to z faktu, że dym papierosowy powoduje uszkodzenie skóry – przede wszystkim poprzez wyraźne osłabienie jej sprężystości i odporności na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Z pewnością warto również unikać noszenia na co dzień ciężkiego makijażu, który zatrzymuje pot oraz bakterie, jednocześnie blokując pory. Pozostałe wartościowe wskazówki to m.in.: spanie w czystej pościeli, oduczenie się regularnego dotykania twarzy dłonią i ograniczenie opalania na słońcu do niezbędnego minimum. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 2 =