Ekwipunek na górskie wyprawy – podstawowe rzeczy

Wyprawa w góry to spore wyzwanie. Trudne warunki atmosferyczne oraz skomplikowane trasy wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Jednym z jego podstawowych elementów jest właściwe wyposażenie. Dlatego dobrze jest zapoznać się z rzeczami, które mogą być najbardziej przydatne w czasie pokonywania górskich szlaków.

Komfort i bezpieczeństwo

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia na wyprawy wysokogórskie jest pojemny plecak. W zależności od tego, jak długa będzie nasza podróż, powinniśmy wybrać ten o odpowiednich wymiarach. Przykładowo, kiedy nasza wycieczka trwać będzie jeden dzień, wystarczy pojemność miedzy 15, a 30 litrów. Najlepiej, aby plecak był wodoodporny, wówczas zabezpieczymy rzeczy, które będą się w nim znajdowały.

Kolejnym bardzo istotnym elementem ekwipunku są buty wysokogórskie. Właściwie przystosowane do trudnych warunków pogodowych, a także dobrze dobrane do naszej stopy, zapewnią nam pełen komfort podróży. Dodatkowo tego typu obuwie posiada także antypoślizgową podeszwę, co z pewnością na wymagającej nawierzchni może uchronić nas przed nieprzyjemnymi upadkami.

Oczywiście przed wyprawą trzeba pamiętać, aby zaimpregnować swoje buty zgodnie z zaleceniami producenta. W czasie wypraw wysokogórskich bardzo przydatne jest założenie pod ubrania bielizny termoaktywnej, która zabezpieczy nasze ciało przed niskimi temperaturami. Dzięki temu zyskujemy dodatkową warstwę na sobie, co w przypadku zimowych wycieczek bądź nagłego pogorszenia się pogody może mieć ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + szesnaście =