Jak zapewnić dziecku atrakcyjne wakacje?

Po całym roku pilnej nauki, najmłodszym należy się wypoczynek. Jeśli jednak nie zadbamy o odpowiednie atrakcje, długo wyczekiwane lato może zamienić się w koszmar, zwłaszcza jeśli mieszkamy w mieście. Na szczęście przy odrobinie fantazji można łatwo uniknąć tak przykrego obrotu sprawy! Poniżej obalamy mity dotyczące udanych wakacji z dziećmi.

Wiele osób w ciągu kilku pierwszych lat życia dziecka całkowicie odpuszcza sobie temat wakacji – w końcu maluch i tak nic nie zapamięta! Rzeczywiście, po latach prawdopodobnie nie rozpozna odwiedzonych miejsc w rodzinnym albumie, jednak będzie to dla niego pierwsza lekcja radzenia sobie z nowymi sytuacjami w których przecież składa się życie. Wiele rodziców obawia się narażenia dziecka na stres, jednak przy odrobinie dobrego planowania, na wakacjach z niemowlakiem można się naprawdę dobrze bawić.

Zabawa w domu

Wielu rodziców odpuszcza letnie wyjazdy w imię oszczędności. Odmawianie maluchom kolonii, obozów czy rodzinnych wczasów jest dla nich jednak bardzo krzywdzące. Już dawno dowiedziono, że do pełnego wypoczynku i regeneracji człowiek potrzebuje co najmniej dwóch tygodni w nowym otoczeniu. Pozostawienie dzieci w ich własnym domu, w dodatku bez szkoły która dotąd wypełniała ich dni sprawi, że z utęsknieniem będą wypatrywać września – i to wcale nie dlatego, że tak spieszno im do książek!

Wakacje muszą być za granicą?

Od wielu lat panuje trend zagranicznych wyjazdów. Krajowe kierunki są deprecjonowane i niechętnie wspominane w towarzystwie. Zupełnie niesłusznie! Zwłaszcza jeśli mamy dzieci, wielogodzinne loty i skomplikowane dojazdy mogą wcale nie być tym, o czym marzymy. W tej sytuacji powinniśmy się zastanowić nad wakacjami nad jeziorem z dziećmi. Jeziora są zwykle mniej zatłoczone niż nadmorskie czy górskie kierunki, dla maluchów jednak równie atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 14 =