Jakie wyposażenie może być potrzebne, podczas naszej pierwszej żeglugi?

Żeglarstwo to wspaniałe hobby, ale może być kosztowne. Aby zacząć, będziesz potrzebował kilku podstawowych urządzeń i materiałów. Oto lista przedmiotów, które powinieneś mieć, zanim wyruszysz na żeglarstwo:

Łódka

Najlepszymi i najbardziej popularnymi łódkami dla początkujących są małe pontony lub katamarany. Łodzie te mają mniej niż 20 stóp długości, więc są łatwe do kontrolowania i tanie w utrzymaniu. Potrzebne będą również kamizelki ratunkowe, które można zakupić w raz z innym potrzebnym sprzętem na witrynie takiej jak https://www.szopeneria.pl/.

Kotwica

Dzięki niej łódź nie będzie dryfować w trudnych warunkach pogodowych, gdy nie ma wiatru, który mógłby ją poruszyć.

Wiosło

Wiosło pomaga w sterowaniu łodzią na spokojnych wodach, zwłaszcza jeśli nie ma wiatru wiejącego na powierzchni wody i tworzącego fale, które mogą wywrócić łódź, jeśli nie będziesz go używać!

Kiedy pierwszy raz wybierasz się na żagle, możesz być zaskoczony tym, jak wiele sprzętu jest wymagane. Będziesz potrzebował podstawowego sprzętu bezpieczeństwa, oczywiście, ale także odpowiedniej odzieży i obuwia do warunków. Oto kilka innych niezbędnych elementów:

– wodoodporna kurtka i spodnie,

– kapelusz z rondem,

– krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i balsam do ust (z SPF),

– rękawiczki (płócienne lub skórzane),

– wiatrówka lub lekka kurtka przeciwdeszczowa,

– okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z powłoką UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =