Jak urządzić wnętrze w loftowym stylu?

Styl loftowy kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią, dużą ilością światła i jasnymi kolorami. Na pierwszy rzut oka wydaje się dość surowy, potrafi jednak stworzyć przytulny i przyjemny klimat. Wnętrza w stylu loftowym to niebanalne aranżacje, dopełnione subtelną nutą ekstrawagancji.

Minimum formy, maksimum funkcjonalności

Mieszkanie w stylu loftowym kojarzy się przede wszystkim z minimalizmem, architektoniczną surowością, poniekąd nawiązuje też do stylu przemysłowego. Wśród elementów wyposażeniowych góruje metal, szkło, aluminium oraz tworzywa sztuczne. W klimat loftowego pomieszczenia doskonale wpisują się duże lampy oraz meble z historią i duszą.

Aranżując mieszkanie w stylu loftowym warto zadbać o duże okna sztosowe oraz otwartą przestrzeń, którą można stworzyć np. poprzez wyburzenie ścian. Nie ma jednak konieczności, aby tworzyć jednoprzestrzenne pomieszczenie, choć i takie rozwiązanie ma swój niepowtarzalny charakter. Ściany najlepiej wypełnić surową cegłą lub betonem, a podłogę wykonać z żywicy epoksydowej lub parkietu przemysłowego. Ważnym elementem wyposażenia są oczywiście meble, wśród których warto wymienić niebanalne i oryginalne komody dostępne w tym sklepie https://www.artegaleriamebli.pl/206-komody-loft, charakteryzujące się minimalistyczną formą i funkcjonalnością jednocześnie. Wspomniane rozwiązania sprawdzą się w salonie, gabinecie, przedpokoju, a także w pokoju dziecka. Są pojemne i wygodne, bez problemu pomieszczą ubrania, bieliznę stołową czy okazjonalny zestaw talerzy.

Fotele i krzesła

Nieodłącznym elementem wyposażeniowym każdego mieszkania w stylu industrialnym, są fotele i krzesła loft, w których przypadku kluczem do estetycznego sukcesu jest odpowiednie obicie. W styl industrialny idealnie wpisują się meble wykonane metalu lub drewna, dopełnione skórą bądź ekoskórą. Warto przy tym pamiętać, że meble wypoczynkowe, poza wpisaną charakter aranżacji surowością i prostotą, powinny być przede wszystkim miękkie, wygodne i designerskie. Idealną propozycją będą więc głębokie fotele, tapicerowane krzesła oraz dopełnione miękkimi poduchami sofy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × trzy =