Jak wybierać buty, aby były wygodne i zdrowe dla stóp?

Nasze nogi są codziennie narażone na cały szereg niedogodności. Buty zakładamy zazwyczaj wczesnym rankiem i zdejmujemy późnym wieczorem. Powinny zatem być wygodne, dzięki czemu nie przemęczą dodatkowo naszych stóp.

Dopasowanie do nas – rozmiar

Internet daje spore możliwości zakupowe, ale but powinniśmy sprawdzić ,,na własnej stopie”. Rozmiary różnią się w zależności od producenta. Niekiedy jeden but leży na nas dobrze, ale drugi sprawia problemy (posiadamy zazwyczaj lekką dysproporcję w rozmiarze między prawą i lewą nogą).
Pamiętajmy, aby wybierać nie za ciasne ani też luźne obuwie. W obu przypadkach nie zapewnią nam właściwej ochrony. Jeżeli dużo chodzimy, zwróćmy uwagę na podeszwę. Powinna skutecznie amortyzować każdy kolejny krok. Zrezygnujmy raczej z płaskiej, źle ustawia nasz ciężar. Oprócz codziennego obuwia, dopasujmy do naszych możliwości także te sportowe. Na przykład buty do biegania, które są przede wszystkim niezwykle praktyczne.

Używane w innych celach?

Osoby posiadające parę butów do biegania, wspominają o ich niebywałej wygodzie. Niektórzy potrafią wręcz spędzić w nich cały dzień. Odpowiednio wyprofilowana podeszwa, dobre siateczki wentylacyjne oraz pewność ruchów sprawiają, że to często wybierana propozycja. Nie tylko dla biegaczy, ale też na przykład amatorskich tenisistów. Można powiedzieć, że to obuwie uniwersalne.

Dobre buty do biegania nie mogą być także za twarde. Materiał wpływa na potliwość stopy, ale także stabilność. Pamiętajmy, że cena idzie w parze z jakością, dlatego też unikajmy skrajnie tanich propozycji. Przed zakupem zapoznajmy się na przykład z opiniami użytkowników o danym modelu.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Woliniusz – oferującym buty sportowo-turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − dwa =