Jak wybierać buty, aby były wygodne i zdrowe dla stóp?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybierać buty, aby były wygodne i zdrowe dla stóp?

Nasze nogi są codziennie narażone na cały szereg niedogodności. Buty zakładamy zazwyczaj wczesnym rankiem i zdejmujemy późnym wieczorem. Powinny zatem być wygodne, dzięki czemu nie przemęczą dodatkowo naszych stóp.

Dopasowanie do nas – rozmiar

Internet daje spore możliwości zakupowe, ale but powinniśmy sprawdzić ,,na własnej stopie”. Rozmiary różnią się w zależności od producenta. Niekiedy jeden but leży na nas dobrze, ale drugi sprawia problemy (posiadamy zazwyczaj lekką dysproporcję w rozmiarze między prawą i lewą nogą).
Pamiętajmy, aby wybierać nie za ciasne ani też luźne obuwie. W obu przypadkach nie zapewnią nam właściwej ochrony. Jeżeli dużo chodzimy, zwróćmy uwagę na podeszwę. Powinna skutecznie amortyzować każdy kolejny krok. Zrezygnujmy raczej z płaskiej, źle ustawia nasz ciężar. Oprócz codziennego obuwia, dopasujmy do naszych możliwości także te sportowe. Na przykład buty do biegania, które są przede wszystkim niezwykle praktyczne.

Używane w innych celach?

Osoby posiadające parę butów do biegania, wspominają o ich niebywałej wygodzie. Niektórzy potrafią wręcz spędzić w nich cały dzień. Odpowiednio wyprofilowana podeszwa, dobre siateczki wentylacyjne oraz pewność ruchów sprawiają, że to często wybierana propozycja. Nie tylko dla biegaczy, ale też na przykład amatorskich tenisistów. Można powiedzieć, że to obuwie uniwersalne.

Dobre buty do biegania nie mogą być także za twarde. Materiał wpływa na potliwość stopy, ale także stabilność. Pamiętajmy, że cena idzie w parze z jakością, dlatego też unikajmy skrajnie tanich propozycji. Przed zakupem zapoznajmy się na przykład z opiniami użytkowników o danym modelu.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Woliniusz – oferującym buty sportowo-turystyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety uczęszczania na zajęcia oferowane przez różne studium medyczne
Zalety uczęszczania na zajęcia oferowane przez różne studium medyczne
Osoby, które ukończyły szkołę średnią, mogą rozpocząć swoją karierę zawodową lub też kontynuować proces edukacji. Niektórzy decydują się na studia […]
Jakie funkcje w instalacjach wentylacyjnych pełni filtr kieszeniowy?
Jakie funkcje w instalacjach wentylacyjnych pełni filtr kieszeniowy?
Filtry kieszeniowe są bardzo ważnym elementem instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzacji. Pełnią one rolę filtrów wstępnych lub zasadniczych. Są one w […]
Okazje, na które wypada założyć sukienki
Okazje, na które wypada założyć sukienki
Wśród współczesnych kobiet nie brakuje zdecydowanych zwolenniczek spodni. Takie panie często nie mogą sobie nawet przypomnieć, kiedy ostatni raz miały […]
Ostatnie wpisy