Jak zacząć dbać o brodę?

Zadbana broda może stanowić jeden z atutów męskiej urody. Brody przyciągają wzrok pań, a poza tym są w tym sezonie naprawdę modne. Decydując się na zapuszczenie zarostu można uniknąć konieczności codziennego golenia się. Nie znaczy to jednak, że broda nie wymaga odpowiedniej pielęgnacji! W jaki sposób o nią dbać, żeby prezentowała się jak najlepiej?

Jak nadać brodzie odpowiedni kształt?

Kształt i styl zarostu jest kwestią osobistych preferencji mężczyzny. Ważne jednak, aby broda wyglądała na zadbaną, a jej kształt nie zaburzał proporcji twarzy. Oczywiście, można udać się do barbera i poprosić o profesjonalne przycięcie zarostu. Można jednak również zająć się formowaniem brody samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry trymer, najlepiej z kilkoma różnymi nakładkami. Obsługa maszynki jest prosta, a jej posiadanie w domu zapewni możliwość regularnego przycinania niesfornych kosmyków.

Jakich kosmetyków do pielęgnacji brody używać?

W drogeriach znaleźć można wiele różnych produktów kosmetycznych, przeznaczonych do pielęgnacji męskiego zarostu. Szeroki asortyment kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji brody znaleźć można również online na https://beardfactory.pl/. Niezbędny będzie specjalny szampon do mycia brody. Brodę trzeba myć regularnie, ponieważ jest ta samo narażona na zanieczyszczenie jak włosy. Poza tym może stanowić magnes dla wszelkiego rodzaju pyłków i alergenów. Dzięki zastosowaniu specjalnego szamponu, wzbogaconego odżywczymi olejkami lub lanoliną, zarost staje się miękki i bardziej podatny na układanie.  Panowie powinni również zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do czesania brody oraz piankę lub żel, które pozwolą nadać jej właściwy kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =