Jak zacząć marketing małej firmy?

Marketing małej firmy to nie tylko zdobywanie nowych klientów. Chodzi również o utrzymanie tych, których już masz. Dzięki odpowiedniej strategii możesz stworzyć bazę lojalnych klientów, którzy będą wracać przez lata.

Bądź częścią społeczności

Sprzedaż dla małych firm różni się od sprzedaży dla konsumentów. Musisz wyjść poza samo oferowanie produktu lub usługi. Musisz być aktywny w swojej lokalnej społeczności i budować relacje z ludźmi, którzy mogą Cię polecić.

Zbuduj społeczność wokół swojej marki.

Media społecznościowe są świetnym sposobem na budowanie relacji z klientami na poziomie osobistym. Pomaga również zidentyfikować potencjalnych klientów i promować produkty i usługi, którymi są zainteresowani.

Twórz treści, które mają znaczenie.

Nie wystarczy już tylko publikować wpisy na blogu, filmy czy podcasty – musisz tworzyć treści, które są istotne, aktualne i wartościowe dla Twoich odbiorców. Twórz treści, które warto przeczytać, obejrzeć lub posłuchać, a następnie upewnij się, że zobaczy je jak najwięcej osób, promując je za pomocą kanałów mediów społecznościowych, biuletynów e-mailowych i innych form kontaktu, takich jak gościnne blogi lub artykuły na stronach internetowych związanych z branżą. Dobry pomysłem jest też zakup niewielkich stoperów reklamowych ze strony: https://pos-solution.pl/produkt/shelfstopery-stopery/.

Buduj listę e-mailową

Email marketing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na kontakt z byłymi i potencjalnymi klientami – ale tylko wtedy, gdy Twoje e-maile są istotne, interesujące i użyteczne. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć budować listę e-mailową, sprawdź jakiś kurs, których jest dużo w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa − jeden =