Jaki sprzęt elektroniczny pomoże w funkcjonowaniu osób niewidomych?
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki sprzęt elektroniczny pomoże w funkcjonowaniu osób niewidomych?

Osoby niewidome nie mają w życiu łatwo, dlatego przydaje im się dodatkowy sprzęt elektroniczny. Co jakiś czas pojawiają się nowe urządzenia, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Warto je zakupić najbliższej osobie, co zwiększy jej komfort i bezpieczeństwo. Jaki sprzęt elektroniczny dla niewidomych jest warty kupienia? 

Notatniki i zegarki 

Dużym ułatwieniem w codziennej pracy niewidomego mogą być elektroniczne notatniki brajlowskie. Dzięki nim można wyświetlić informację za pomocą pisma Braille’a. Niewidomi dzięki nim mogą również przelewać swoje myśli za sprawą specjalistycznej klawiatury. Urządzenie tego typu daje im możliwość podjęcia niejednej pracy. Zegarki mówiące dla niewidomych pomogą z kolei dotrzeć do wybranego miejsca na czas. Nie trzeba przez to pytać o godzinę osób trzecich. 

Urządzenia lektorskie 

Niewidomym odpada sporo rozrywek, takich jak oglądanie telewizji. Okazuje się, że nie muszą oni z codziennego życia wykluczać czytania. Dzięki urządzeniu lektorskiemu mogą oni poznać treść dowolnej książki. Wystarczy jedynie zeskanować daną stronę, a zostanie ona przetworzona na wiadomość głosową. Urządzenie posiada tylko jeden przycisk, dzięki czemu osoba niewidoma szybko opanuje urządzenie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki upominek warto kupić pracownikom?
Jaki upominek warto kupić pracownikom?
Jeżeli szukacie idealnego prezentu dla pracownika, to być może zastanawiacie się, jaki prezent warto kupić. W końcu nie każdy prezent […]
Dlaczego warto grać w tenisa ziemnego?
Dlaczego warto grać w tenisa ziemnego?
Tenis ziemny to wspaniały sport, który może uprawiać każdy. Jest to również jeden z najbardziej popularnych sportów na świecie. Tenis […]
Jakie cechy powinien mieć zegarek dla mężczyzny?
Zegarek męski już na pierwszy rzut oka różni się od kobiecego. Jest większy i bardziej masywny, ale to wciąż nie […]
Ostatnie wpisy