Jaki sprzęt elektroniczny pomoże w funkcjonowaniu osób niewidomych?

Osoby niewidome nie mają w życiu łatwo, dlatego przydaje im się dodatkowy sprzęt elektroniczny. Co jakiś czas pojawiają się nowe urządzenia, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie. Warto je zakupić najbliższej osobie, co zwiększy jej komfort i bezpieczeństwo. Jaki sprzęt elektroniczny dla niewidomych jest warty kupienia? 

Notatniki i zegarki 

Dużym ułatwieniem w codziennej pracy niewidomego mogą być elektroniczne notatniki brajlowskie. Dzięki nim można wyświetlić informację za pomocą pisma Braille’a. Niewidomi dzięki nim mogą również przelewać swoje myśli za sprawą specjalistycznej klawiatury. Urządzenie tego typu daje im możliwość podjęcia niejednej pracy. Zegarki mówiące dla niewidomych pomogą z kolei dotrzeć do wybranego miejsca na czas. Nie trzeba przez to pytać o godzinę osób trzecich. 

Urządzenia lektorskie 

Niewidomym odpada sporo rozrywek, takich jak oglądanie telewizji. Okazuje się, że nie muszą oni z codziennego życia wykluczać czytania. Dzięki urządzeniu lektorskiemu mogą oni poznać treść dowolnej książki. Wystarczy jedynie zeskanować daną stronę, a zostanie ona przetworzona na wiadomość głosową. Urządzenie posiada tylko jeden przycisk, dzięki czemu osoba niewidoma szybko opanuje urządzenie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 2 =