Jakie rzeczy przygotować dla przedszkolaka?

Pierwsza wyprawa do przedszkola to ogromne przeżycie, zarówno dla samego malucha, jak i jego rodziców. Zmiana otoczenia, nowe osoby i miejsca oraz konieczność rozstania z mamą i tatą na dłużej  – to wszystko bywa naprawdę stresujące. Warto zadbać o to, by dziecku w przedszkolu nie zabrakło niczego i skompletować mu odpowiednią wyprawkę. Co powinno się w niej znaleźć?

Niezbędne przybory

Każdy przedszkolak powinien posiadać wygodne buty na zmianę. Mogą to być kapcie, lekkie tenisówki lub sandałki. Znajoma, domowa piżamka pomoże w zrelaksowaniu się w przedszkolu i sprawi, że dziecku łatwiej będzie tam zasnąć. Identyczny efekt zapewni ulubiony pluszak. Pozostając w temacie odzieży, warto zaopatrzyć malucha w komplet ubrań na zmianę. W końcu wystarczy chwila nieuwagi, by koszulka lub spodnie się pobrudziły, czy uległy zamoczeniu. Warto zasięgnąć informacji na temat tego, czy konkretne przedszkole zapewnia dzieciom pościel. Jeśli nie, trzeba w wyprawce umieścić własną.

Aby w przedszkolu czuć się dobrze

Równie istotnymi elementami są: ręczniczek do przedszkola, kubek na napoje i kubek na wodę przeznaczony do mycia zębów. Znacznie ułatwią one wykonywanie tych codziennych czynności takich jak picie i dbanie o higienę jamy ustnej. Kolejną kwestią są artykuły papiernicze. W tym przypadku także warto skonsultować się z przedszkolem, aby dowiedzieć się, co konkretnie jest wymagane i co ewentualnie zapewnia sama placówka. Do standardowego wyposażenia należą zazwyczaj: mazaki, kredki, blok rysunkowy oraz bibuła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 11 =