Karmy dla zwierząt – czym się kierować w wyborze?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób posiada w domu różne zwierzęta. Chodzi tutaj nie tylko o typowe gatunki hodowane na mięso czy dla mleka, ale również te, które obdarzamy miłością i traktujemy jak najbliższych przyjaciół – psy, koty, króliki, gryzonie czy gołębie. Opieka nad nimi wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, a przede wszystkim zapewnienia zwierzakom odpowiedniego pożywienia, które będzie pozytywnie oddziaływało na ich zdrowie i kondycję.

Istotny jest zwłaszcza skład

Wybór różnego rodzaju karm dla zwierząt domowych jest w Polsce coraz większy, przede wszystkim ze względu na możliwość ich zamawiania przez internet. W ostatnich latach powstało bowiem wiele profesjonalnych sklepów online, które posiadają w swojej ofercie zwykłe oraz specjalistyczne karmy dla naszych pupili w wielu odmianach i pułapach cenowych. Pamiętajmy o tym, że karmę należy zawsze kupować z myślą o konkretnym zwierzaku, ponieważ nie istnieją produkty uniwersalne.

Powinniśmy więc stawiać na dedykowane karmy dla gołębi, kotów, psów, szczurów, maluchów, dorosłych, gatunków sportowych, myśliwskich, domowych czy określonej rasy. Przy wyborze karmy kierujmy się przede wszystkim jej składem, ponieważ z wykazu składników można się dowiedzieć bardzo wiele o jakości danego wyrobu. W tym przypadku wszelkie ulotki reklamowe czy informacje zawarte na stronie internetowej producenta wcale nie muszą się okazać do końca zgodne z prawdą – liczą się głównie te podane na opakowaniu konkretnej karmy.

I tak na przykład wartościowe produkty żywieniowe dla kotów powinny posiadać wysoką zawartość mięsa, a niską zbóż czy innych wypełniaczy. Podobnie jest w przypadku karmy dla psów. Zupełnie inaczej sytuacja się przedstawia, jeśli chodzi o karmę dla gołębi. Tutaj na pierwszym miejscu w składzie powinny się znaleźć zboża, a na kolejnych witaminy i składniki mineralne (godna polecenia jest zwłaszcza karma dla gołębi mdm).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + czternaście =