Miejsca, w których użycie blokad parkingowych będzie nieuniknione

Stosunek do przepisów ruchu drogowego w Polsce wciąż nie jest taki, jak można byłoby oczekiwać. Zwłaszcza kwestie takie jak parkowanie nadal nie są przez kierowców traktowane z należytą powagą. Samochody stawia się byle jak i byle gdzie, żeby tylko zaoszczędzić kilkanaście metrów drogi, którą trzeba będzie po opuszczeniu auta przejść piechotą. Jeżeli zarządzamy parkingiem osiedlowym lub na terenie prywatnej posesji, gdzie wjazd z ulicy jest swobodnie możliwy, warto zastosować blokady parkingowe.

Parking tylko dla mieszkańców

Zarządcy osiedli mieszkaniowych mają nie lada problem z tworzeniem parkingów, które mają służyć tylko mieszkańcom danej wspólnoty. Nierzadko bowiem są one zajmowane przez przyjezdnych, którzy np. pracują w niedaleko umieszczonej firmie albo zakładzie pracy. W takiej sytuacji dobrze jest ustawić słupki parkingowe, których otwarcie będzie możliwe tylko przez osoby, które posiadają klucz. Naprzeciw wychodzą właśnie blokady parkingowe, które niewątpliwie są tanie i niezawodne. Trzeba tylko wyznaczyć określone miejsca dla konkretnych samochodów, a następnie ich właścicielom przekazać klucze odblokowujące słupki.

Miejsca parkingowe dla pracowników

Nierzadko firmy wyznaczają miejsca postojowe pod biurowcami dla pracowników. Jeśli wjazd jest możliwy bez konieczności otwierania szlabanu, to zapewne prędzej czy później będą tam parkować osoby nieuprawnione. W tym wypadku dobrze jest wykorzystać słupki i blokady automatyczne, które otwierane są pilotem. Sprawia to, że nie trzeba nawet wysiadać z samochodu, by zaparkować go na chronionym miejscu postojowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 3 =