Na co przydają się rolety w zimie? {

Rolety skutecznie chronią nasze mieszkania przed silnym światłem słonecznym oraz nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń podczas letnich upalnych dni. Mogą być jednak równie pożyteczne i przydatne przez cały rok.

Atrakcyjna alternatywa dla firanek i zasłon

Nowoczesne rolety oprócz swojej podstawowej funkcji zaciemniającej pełnią rolę dekoracyjną. Duży wybór materiałów, z których są wykonane, bogata kolorystyka i wzornictwo dają duże możliwości dopasowania rolet do stylu naszych wnętrz. Ozdobne rolety świetnie wyglądają zarówno w eleganckim salonie, kuchni, jak i pokoju dziecięcym. Rolety dzień noc mogą skutecznie zastąpić przytłaczające, masywne firanki oraz zasłony, a przez to optycznie powiększać pomieszczenia. W dodatku są praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Sposób na ochronę prywatności i poczucie komfortu

Rolety wewnętrzne sprawdzają się w sytuacjach, gdy chcemy odizolować się od otoczenia, np. natarczywych i wścibskich sąsiadów. Szczególnie zimą szybko zapalamy światło więc warto zadbać o zapewnienie sobie odrobiny intymności. Rzymska roleta lub eleganckie rolety dekoracyjne zapewnią nam poczucie prywatności w sypialni, łazience lub w gabinecie bez względu na porę roku. A nawet zimą słońce potrafi dokuczliwie świecić nam w okna. Nie jest to miłe o poranku, gdy chcemy się dobrze wyspać. Zamontowanie rolet w sypialni zapewni nam ochronę przed natarczywym światłem słonecznym. Przez cały rok przydatne są również rolety do okien dachowych. Stosuje się je na poddaszach, do kontrolowania ilości wpadającego światła i zapewnienia optymalnego komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 16 =