Naprawa wtryskiwaczy i świec żarowych
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naprawa wtryskiwaczy i świec żarowych

Samochód to zaawansowane technologicznie urządzenie, które do prawidłowej pracy wymaga sprawnie działających wszystkich podzespołów. Między innymi ważnymi podzespołami znajdują się wtryskiwacze i świece żarowe, bez których po prostu nie będzie pracował silnik. Jednak i one mogą ulegać awarii. Zobaczmy zatem, co zrobić w takiej sytuacji.

Urwane wtryskiwacze i śruby mocujące do nich

Jedną z awarii, z jaką możemy się spotkać, są urwane śruby mocujące i/lub wtryskiwacze. W obu tych przypadkach nie działają one prawidłowo, a co więcej – urwane wtryskiwacze zazwyczaj znajdują się po prostu poza swoim miejscem przeznaczenia. Wówczas pierwszym krokiem służącym naprawie silnika jest ich wyciągnięcie.

Wyciąganie wtryskiwaczy może odbywać się bezpośrednio u klienta, co znacząco ułatwia mu przywrócenie pojazdu do sprawności. Dzięki temu nie jest konieczne jego odwożenie warsztatu, a naprawa odbywa się szybko i bez zbędnych kosztów.

Uszkodzone gwinty świec żarowych

Drugim elementem konstrukcyjnym, o którym nie można zapomnieć, są świece żarowe. Również one mogą ulec awarii, która powoduje niemożność odpalenia samochodu. Wśród znanych uszkodzeń znajdują się między innymi przepalone gniazda.

W takim przypadku konieczna jest naprawa gwintu świecy w głowicy. Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, cały proces naprawczy może odbyć się u klienta w celu maksymalnego ułatwienia mu powrotu do pełnej mobilności. Dodatkowo warto podkreślić, każdy z tych procesów odbywa się dzięki najnowszym narzędziom i gwarantuje doskonałe rezultaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klasyka w salonie – praktyczne rozwiązania
Jeśli chcemy by nasz salon wyglądał zawsze idealnie, wystarczy wprowadzić w nim kilka prostych rozwiązań. Może to być na przykład […]
Jak możemy odpowiednio zadbać o komfortowy sen naszego dziecka?
Jak możemy odpowiednio zadbać o komfortowy sen naszego dziecka?
Sen jest szczególnie ważny w przypadku najmłodszych. Po całym dniu zabaw oraz poznawania świata potrzebują one solidnej dawki odpoczynku. Warto […]
Sklep budowlany – co możemy w nim znaleźć?
Sklep budowlany – co możemy w nim znaleźć?
Jeśli szukasz materiałów budowlanych, ucieszy Cię fakt, że dostępnych jest wiele opcji. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować swój wymarzony […]
Ostatnie wpisy