Wybór mebli do pokoju nastolatka
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór mebli do pokoju nastolatka

Urządzenie pokoju dla nastoletniego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Wnętrze musi spełniać różnorodne funkcje oraz uwzględniać zainteresowania i potrzeby nastolatka.

Meble do pokoju młodzieżowego – sztuka kompromisu

Nastoletnie dziecko potrzebuje dużo intymności i prywatności. Pokój stanowi jego prywatny azyl, w którym chce czuć się bezpiecznie. Dlatego wybór mebli do pokoju musi być decyzją wspólną rodziców i dziecka. Nastolatek powinien mieć możliwość samodzielnego wyboru koloru mebli oraz ich stylu. Najlepiej wspólnie wybrać się do sklepu, aby dziecko miało możliwość zdecydować, jakie szafy młodzieżowe, biurka czy krzesła najbardziej mu się podobają. Zadaniem rodziców jest znalezienie równowagi pomiędzy wyborami dziecka, a np. finansowymi możliwościami rodziny oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Nastolatkowie często mają dość odważne pomysły, natomiast rolą rodziców jest zwrócenie uwagi na funkcjonalność i użyteczność mebli. Najważniejsze, by nie gasić kreatywności dziecka, a jedynie mu doradzać.

Pokój nastolatka – przytulne miejsce do nauki i wypoczynku

Podstawowym zajęciem nastolatka powinna być nauka. Dlatego warto pomóc dziecku w wyborze wygodnego biurka oraz półek na książki i akcesoria szkolne. Kolejnym ważnym meblem jest łóżko, które powinno być dostosowane do ilości dostępnego miejsca w pokoju. Więcej samodzielności warto dać nastolatkowi w sprawie wyboru takich dodatków, jak stoliki nocne czy komody. Warto pamiętać, że to nastolatek będzie spędzał najwięcej czasu w swoim pokoju i pozwolić mu urządzić pokój tak, aby odzwierciedlał jego charakter i mógł się nim pochwalić przed kolegami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego laptopa wybrać do biura?
Jakiego laptopa wybrać do biura?
Stoisz przed wyborem laptopa do pracy biurowej i nie wiesz od czego zacząć? Jak znaleźć złoty środek między ceną a […]
Używasz palet drewnianych? Musisz to wiedzieć!
Używasz palet drewnianych? Musisz to wiedzieć!
Fumigacja to proces traktowania palet fumigantem w celu zabicia szkodników i ochrony drewna przed gniciem. Jest to najbardziej efektywny sposób […]
Jakie istnieją typy zawieszenia?
Zawieszenie pojazdów jest zasadniczym elementem, zapewniającym kontakt z nawierzchnią,  które w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo jazdy, wygodę czy komfort. […]
Ostatnie wpisy