Czy uprawiając sport, można nosić okulary?

Jeszcze stosunkowo do niedawna istniało przekonanie, że sportowiec musi mieć bezwzględnie idealne zdrowie i to pod każdym względem. Tymczasem rozwój medycyny sprawił, że nawet cierpiąc na tak poważne schorzenie jak astma można uprawiać sport wyczynowy i to wymagający kondycji na najwyższym poziomie. Dlatego, z punktu widzenia medycyny, tak powszechna wada jak wada wzroku i konieczność noszenia okularów korekcyjnych nie stanowi najmniejszej przeszkody dla uprawiania sportu.

Wada wzroku nie jest przeciwwskazaniem do życia

Okulistyka to dziedzina medycyny, która stoi aktualnie na niesłychanie wysokim poziomie. Jej osiągnięcia wykorzystuje się na każdy możliwy sposób. Nauczyli się również korzystać z nich sportowcy, dla których wada wzroku przestała być przeszkodą do uprawiania sportu zawodowego. Bezpłatnie badanie wzroku Poznań to jedno z miejsc, w którym nie tylko można zbadać cechy swojego wzroku, ale też dopasować okulary, które nie będą przeszkadzać w uprawianiu sportu amatorsko lub zawodowo.

Specjalne okulary dla sportowców

Wada wzroku nie przeszkadza dzisiaj w uprawianiu żadnej dyscypliny sportu. Okulary sportowe w Poznaniu skorygują wzrok tenisistom, biegaczom a nawet pływakom. Specjalnie przystosowane okulary, dobrze osadzone na twarzy zapewniają komfort idealnego widzenia nawet podczas gwałtownego ruchu. Dodatkowo specjalne preparaty sprawiają, że szkła okularów „nie pocą” , dzięki temu nie opadają, nie przesuwają się na nosie i nie zachodzą parą podczas ekspozycji na słońce i połączenia potu i powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − 2 =