Ręce i nogi – jak chronić je przed urazami, gdy trenuje się sztuki walki?

Sztuki walki to sport, który jest niezwykle popularny. Kształtuje sylwetkę, ćwiczy mięśnie i przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa. Niestety poza zaletami ma także wady, gdyż jak każdy inny sport kontaktowy – jest bardzo urazowy. W konsekwencji wybierając tego typu aktywność, należy zaakceptować że pojawia się ból i nauczyć się eliminować skutki kontuzji. Warto jednak zrobić o wiele więcej, czyli zapobiegać urazom. Pomocne będą wyposażenie i sprzęt, które dodatkowo przyczynią się do wzrostu komfortu treningu. Najczęstszymi urazami są urazy palców – ich złamania/zwichnięcia, złamanie kości nadgarstka, uszkodzenia stawów.

Przydatne ochraniacze

Ochraniacze są używane w sporcie już od ponad 100 lat. Ciągle przybywa wiele nowinek na rynku. Choć nie mają one mocy absolutnego wyeliminowania kontuzji, to jednak bardzo minimalizują ryzyko ich powstania. W sztukach walki najważniejsza jest ochrona głowy – aby uniknąć poważniejszych urazów, a także wstrząśnienia mózgu. Warto też pamiętać o nogach. Ochraniacze na piszczele zabezpieczą przed złamaniami, a nawet zwichnięciami.

W przypadku walk na ringu bokserskim nieocenione będą rękawice bokserskie i ochraniacze na zęby. Dobrze byłoby pamiętać o porządnym bandażowaniu całej dłoni i prawidłowym owinięciu kciuka. Warto postawić na wysoką jakość produktów, a także właściwe ich dopasowanie, gdyż każdy uraz będzie skutkował zmniejszeniem częstotliwości treningów, a nawet ich zaprzestaniem, a to cios dla każdego prawdziwego sportowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − trzy =