Jak zadbać o dobrą kondycję latem?

Dążenie do szczupłej sylwetki przed wakacjami to już coroczna tradycja – w końcu niemal wszyscy chcą dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym. Jednocześnie, to właśnie latem najszybciej ulega się różnym pokusom, takim jak choćby lody, słodkie drinki oraz beztroskie leniuchowanie. A przez to szybko można zaprzepaścić wcześniejsze wysiłki. Jak temu zapobiec?

Aktywność fizyczna latem – co wybrać?

Bez względu na to, czy wcześniej uprawiało się jakikolwiek sport, czy też dopiero ma się zamiar rozpocząć regularne treningi – wakacje będą idealnym momentem na aktywność fizyczną. Słoneczna pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz i spacerowania, biegania oraz jazdy na rowerze. Znakomitym pomysłem będą też różnego rodzaju sporty wodne czy po prostu siatkówka plażowa. W wielu miejscach znajdują się obecnie także siłownie zewnętrzne – ćwiczenia w parku na profesjonalnych sprzętach są bardzo przyjemne i nie zajmują dużo czasu, a przy tym są świetnym sposobem na zadbanie o kondycję.

Liczy się każda spalona kaloria

Co zrobić, jeśli nie udało się wytrwać w postanowieniach i zjadło się podwójną porcję lodów lub gofrów z bitą śmietaną? Najlepszym sposobem będzie oczywiście spalenie dodatkowych kalorii poprzez aktywność fizyczną. Przydatnym do tego narzędziem będą zaś internetowe kalkulatory po treningu – dzięki nim w łatwy sposób można sprawdzić ile energii zostało spalonej podczas danej aktywności. A wtedy można mieć pewność, że nawet największe grzeszki dietetyczne nie odbiją się negatywnie na sylwetce. W końcu każdy zasługuje na odrobinę szaleństwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 3 =