Fiszka czy longboard?

Wiele osób przed zakupem pierwszej deski ma ogromny dylemat czy wybrać fiszkę deskę czy longboard.

Pierwszą i jedną z głównych różnic pomiędzy tymi deskami są ich rozmiary – fiszki mierzą zazwyczaj około 50-60cm długości i ważą nie więcej niż 2 kilogramy, a longboardy czesto mają nawet ponad metr długości i ważą do kilku kilogramów.

Jeśli chodzi o zastosowanie, to fiszki dobrze służą głównie w mieście, zazwyczaj wykorzystywane są do przemieszczania się pomiędzy punktami. Longboard daje dużo więcej możliwości. Wykorzystywany jest do wielu stylów jazdy takich jak np. cruising, dancing, downhill.

Komfort jazdy

Longboardy cruisery pokryte są griptapem, który zapewnia doskonałą przyczepność. Tego udogodnienia nie posiadają fiszki. Są za to małe, więc łatwo schować je do plecaka, czego nie można zrobić z longboardem. Nim natomiast dużo łatwiejszym staje się pokonywanie większych dystansów, ze względu na większą platformę na której stoimy, większe koła i lepszą skrętność.

Wygląd i cena

Fiszki zazwyczaj mają jednolity kształt, różnią się głównie kolorystyką. Longboard natomiast daje nam wiele możliwości konfiguracji podzespołów, dzięki czemu można go dopasować pod własne upodobania czy styl jazdy.

Ceny fiszek rozpoczynają się już od 200zł, longboard dobrej jakości to już wydatek przynajmniej 500 zł.

Zarówno jedno i drugie jest bardzo dobrym sprzętem, który sprawdzi się w różnych warunkach. Przed wyborem warto zastanowić się co jest dla nas ważniejsze, czy rozmiar i cena, czy komfort jazdy i możliwość jeżdżenia dłuższych dystansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − cztery =