Pierwsze kroki we własnym biznesie (5 rad)
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze kroki we własnym biznesie (5 rad)

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że myśli się o własnym biznesie. Często człowiek myśli o tym przez całe życie i nic z tym nie robi. Inni natomiast otwierają własne biznesy i nic im z tego nie wychodzi. Tylko nieliczni odnoszą sukces. Dlaczego tak jest? Dlaczego często wiele biznesów jest otwieranych, a potem szybko znikają z rynku?

Po pierwsze wielu ludzi, którzy pierwszy raz otwierają swoją firmę myślą, że zyski i kasa zacznie do nich płynąć szerokim strumieniem już na początku prowadzenia działalności. Niestety tak nie jest i często ludzie zrażają się i zamykają biznes zanim on się dobrze rozwinie. Aby zarobić trzeba zainwestować i nie czekać, że po miesiącu inwestycja się nam zwróci. Na to trzeba czasu, a niektórzy tego nie rozumieją.

Po drugie, jeśli firma jest nowa na rynku to warto zainwestować w promocje swojej firmy i nie żałować na reklamie. Klienci muszą się dowiedzieć, że istniejemy na rynku. Oczywiście istnieje poczta pantoflowa, ale ona nie jest tak szybka jak dobrze zorganizowany marketing.

Po trzecie, trzeba pamiętać, aby we własnym biznesie otaczać się ludźmi, którym ufamy. Często zdarza się, że młodzi biznesmeni są wykorzystywani i oszukiwani przez ludzi, których wzieli do swojej firmy, których wcześniej nie znali. To błąd.

Po czwarte. Dobre biuro rachunkowe to podstawa działalności biznesowej. Na tym nie należy w firmie oszczędzać. Dobre biuro rachunkowe niejednokrotnie może nas wyciągnąć z tarapatów.

Po piąte. Konsekwencja w działaniu. Nie należy się zrażać na początku, że coś nie idzie, że firma nie przynosi zysków. Na to trzeba czasu i konsekwencji w działaniu właśnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Janusz 11.12.2017

    Super wpis, bardzo przydatny 🙂 pozdrowienia

Rekomendowane
Wybielanie zębów – dlaczego warto to zrobić?
Wybielanie zębów – dlaczego warto to zrobić?
Wybielanie zębów to bezpieczny i skuteczny sposób na rozjaśnienie uśmiechu. Można go stosować do korekty niewielkich przebarwień zębów, jak również […]
Biegi w terenie – jak się przygotować?
Biegi terenowe są ostatnio coraz bardziej popularne. Jeśli planujemy rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie. […]
Trzy powody, dla których warto kolekcjonować wieczne pióra
Trzy powody, dla których warto kolekcjonować wieczne pióra
Na widok wiecznych piór masz gęsią skórkę, a może po prostu marzysz o pokaźnej kolekcji oryginalnych przedmiotów? Zbieranie tych popularnych […]
Ostatnie wpisy