Plantacje jakich owoców można uprawiać w Polsce?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plantacje jakich owoców można uprawiać w Polsce?

Owoce są nie tylko źródłem wielu wartościowych składników odżywczych i witamin, ale także przy odpowiednim nakładzie pracy oraz właściwym biznes planie- metodą na zarabianie pieniędzy. Wiadomym jest, że ludzie nie przestaną jeść, a głośne w ostatnich latach skierowanie uwagi na żywność ekologiczną, pozbawioną genetycznej modyfikacji oraz oprysków, powoduje że konsumenci są chętni dopłacić byleby mieć pewność, że zjadane przez nich produkty są zdrowe.

Podobnie sytuacja wygląda na rynku warzyw i owoców, z tym że rodacy coraz częściej zwracają uwagę na kraj pochodzenia i wybierają dobre jakościowo produkty polskie. Plantacje owocowe mogą być zatem dochodowym biznesem. Jakie owoce można uprawiać w Polsce ze względu na panujące u nas warunki?

Sezon owoców uważam za otwarty

W Polsce najbardziej popularne są oczywiście plantacje jabłek. Szacuje się, że liczba ich gatunków sięga nawet 7,5 tysiąca. To ogromna liczba, która daje spore możliwości. Mniejszą powszechnością cieszy się borówka amerykańska plantacja której rzadko jest spotykana w Polsce i trzeba przyznać, że większość dostępnych jej owoców importowana jest z zza granicy.

Owoce borówki wysokiej, a właściwie ich uprawa, może być jednak znacznie bardziej popularna w przyszłości ze względu na rosnącą rzeszę fanów jej smaku. Wracając do sztandarowych upraw owoców w Polsce nie sposób nie wspomnieć o gruszkach, czereśniach, wiśniach czy śliwach, które podobnie jak jabłka mają wiele odmian. W przypadku krzewów najczęściej uprawiane są maliny, truskawki, jeżyny, agrest czy aronia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie narzędzia służą do montażu mebli?
Jakie narzędzia służą do montażu mebli?
Producenci mebli często oferują swoje produkty w formie części do samodzielnego montażu w kartonowych paczkach. Dzięki temu są w stanie […]
Jak uniknąć zapychania się porów?
Współcześnie wiele osób w różnym wieku zmaga się na co dzień z zatkanymi porami skóry na twarzy. Efektem ich zapychania […]
Jakie mydło wybrać – w płynie czy w kostce?
Jakie mydło wybrać – w płynie czy w kostce?
Mydło służy do mycia skóry i włosów. Jeśli chodzi o to, jakie mydło wybrać, w płynie czy w kostce? Oba […]
Ostatnie wpisy