Prawidłowe zabezpieczenie paczki

Przygotowanie produktów zamówionych przez klientów w sklepie internetowym wymaga od jego obsługi wielu ważnych czynności, dzięki którym paczka dotrze na wskazany adres bez żadnych uszkodzeń. Dużą rolę pełni tu odpowiednie zapakowanie towarów oraz ich zabezpieczenie na czas podróży.

Czym zabezpieczać paczki wysyłane do klientów?

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na bezpieczne zapakowanie towaru jest owinięcie go przed włożeniem do kartonu odpowiednimi foliami. Bardzo dobrze sprawdzają się tzw. folie bąbelkowe, które wewnątrz „bąbelków” mają wtłoczone powietrze. Są dzięki temu lekkie i jednocześnie doskonale wypełniają puste przestrzenie paczki tak, że zawinięty w nie towar nawet w przypadku upuszczenia pakunku przez kuriera, nie zostanie połamany ani w żaden inny sposób uszkodzony. Aby wyposażyć się w tego rodzaju folię, wystarczy w kategorii folia bąbelkowa sklep znaleźć odpowiedni punkt sprzedaży, wybrać potrzebną ilość sztuk i złożyć zamówienie.

Kolejnym ważnym elementem wzmacniającym paczkę wysyłaną do klienta są opakowania kartonowe i plastikowe. Karton jest w tym przypadku o wiele tańszy i bardziej przyjazny środowisku dlatego większość sklepów wykorzystuje właśnie ten materiał do wysyłki paczek. Produkt zafoliowany bąbelkowo i wsunięty do kartonu należy jeszcze odpowiednio zakleić. Tu przydadzą się taśmy pakowe, które skutecznie ochronią brzegi kartonu i dadzą klientowi pewność, że nikt nie próbował dobrać się do wnętrza paczki. Taśmy pakowe producent dostarcza sklepom bezpośrednio na zamówienie więc wystarczy znaleźć najtańszego dostawcę z dobrej jakości taśmami i po prostu zamówić je na stan sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =