W wyczekiwaniu na śnieg, czyli jak się przygotować na zimowe dni
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wyczekiwaniu na śnieg, czyli jak się przygotować na zimowe dni

Zima to niezwykle trudny czas dla naszego zdrowia, ponieważ temperatura powietrza spada wówczas poniżej zera stopni Celsjusza i często wieje mroźny, przeszywający ciało wiatr. Dlatego też warto się w odpowiedni sposób przygotować na nadejście tej srogiej pory roku. Podstawą jest oczywiście zaopatrzenie swojej szafy w odpowiednie okrycia wierzchnie, takie jak choćby ciepła kurtka, płaszcz czy spodnie z grubego materiału. Wymienione elementy garderoby znajdziemy w ofercie np. tego odzieżowego sklepu internetowego: https://perso.pl/.

Zahartowanie organizmu i posiadanie ciepłego okrycia to gwarancja przetrwania 

Przed nadejściem zimy trzeba w pierwszej kolejności zadbać o zabezpieczenie organizmu przed infekcjami, wirusami, a także bakteriami. Jedną ze skutecznych metod pozwalających osiągnąć ten cel jest hartowanie ciała poprzez branie chłodnych pryszniców lub zanurzanie rąk w zimnej wodzie. Z pewnością poprawi to funkcjonowanie układu krążenia i w konsekwencji ochroni nas przed przeziębieniem i innymi chorobami. Nie można też zapomnieć o zakupieniu właściwej odzieży, gdyż to właśnie ona stanowi główną barierę przed chłodem i mroźnym powietrzem. Należy zaopatrzyć się zwłaszcza w bieliznę termoaktywną, grube skarpety, wełnianą czapkę, skórzane rękawiczki i solidne buty za kostkę.

Ponadto warto zaufać długim kurtkom damskim i męskim typu parka albo płaszczom przed kolano, wykonanym z wełny z niewielkim dodatkiem materiału syntetycznego (koniecznie z ocieplaną podpinką). Obecnie modne są modele militarne i wersje pea-coat (tzw. bosmanki). Trzecim i ostatnim kluczowym warunkiem optymalnego przygotowania się do zimy jest odpowiednia dieta, bogata w produkty jak najmniej przetworzone i pozbawione prostych cukrów. W daniach pożądane są wielonienasycone i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, a także tłuszcze omega-3 i omega-6.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać rower dla dziecka?
Zakup roweru dla dziecka – wbrew pozorom – do łatwych nie należy. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę wzrost i […]
Jak nauczyć się języka obcego w starszym wieku?
Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest bardzo istotna. Dzięki niej możemy swobodnie podróżować po wielu krajach, zarówno w celach rekreacyjnych, […]
Jak rozwijać talent malarski u dziecka?
Jak rozwijać talent malarski u dziecka?
Dzieci odkrywają swoje talenty na różnych etapach życia. Niezależnie od wieku rodzice powinni wspierać je w rozwoju, gdyż dodatkowe aktywności […]
Ostatnie wpisy