Wiosenne porządki w domu i ogrodzie

Wiosna to doskonały czas, by wykonać prace porządkowe w domu i ogrodzie. Odkurzanie szaf i szafek, odświeżanie garderoby, remonty w domu i na zewnątrz, wycinanie suchych drzew, sadzenie nowych roślin.

Dom w nowym obliczu

Budząca się do życia przyroda zachęca do mniejszych lub większych zmian w domu i jego otoczeniu. Wiosna to doskonały czas, by wymienić okna, meble i dodatkowe elementy wyposażeniowe. Odpowiednio dobrane odświeżą design domu, nadając mu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Doskonałym gadżetem, który sprawi, że pomieszczenia mieszkalne nabiorą zupełnie innego charakteru i klimatu są lustra ozdobne. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrane lustra to doskonały sposób, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym, czyli funkcjonalność i niebanalną estetykę. Ciekawe modele można sprawdzić w internecie.

Ogród pełen wyzwań

Na brak pracy narzekać nie mogą także właściciele ogrodów i ogródków. Co prawda większość osób dokłada starań, aby uporządkować teren wokół domu jeszcze przed zimą, jednakże wiele zadań prac można wykonać dopiero wiosną. Ogrody i ogródki to przede wszystkim rośliny – ozdobne, uprawne oraz… niepożądane chwasty.

Tradycyjne pielenie wymaga czasu, wysiłku, a efekty nie zawsze spełniają oczekiwania właścicieli, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku agrotkanina przeciw chwastom, której celem jest zniwelowanie wzrostu chwastów.

Warto podkreślić, że może być ona stosowana zarówno w ogrodach warzywnych, jak i kwiatowych, doskonale sprawdzi się także w przypadku krzewów i drzew ozdobnych. Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie optymalnej wilgotności podłoża.

Do niedawna agrotkanina wykorzystywana była wyłącznie w przypadku dużych plantacji, obecnie znajduje ona zastosowanie także w przypadku ogródków przydomowych. Godny uwagi jest fakt, że agrotkanina  – w zależności od jakości materiału – może służyć nawet do sześciu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − dwa =