Z jakich rodzajów drzew możemy zakupić pellet drzewny?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z jakich rodzajów drzew możemy zakupić pellet drzewny?

Istnieje wiele rodzajów drzew, które mogą być wykorzystane do produkcji pelletu drzewnego. Większość ludzi myśli, że pochodzą one tylko z sosny, ale tak nie jest. Możesz znaleźć inne rodzaje w lokalnym sklepie z drewnem lub w Internecie. Oto niektóre z najczęstszych typów drzew, które można znaleźć:

Sosna

Sosna jest jednym z najczęstszych typów drzew używanych do produkcji pelletu. Jest również jednym z najtańszych i najłatwiejszych do znalezienia. Sosna ma niską zawartość BTU, co oznacza, że spala się wolniej niż inne drewna, więc jest idealna do stosowania w piecach na pelety. Jest również dobre do spalania w kominkach, ponieważ wytwarza mało popiołu i dymu podczas spalania w wysokiej temperaturze. Dobrej jakości pellet z drzewa sosnowego można znaleźć choćby na stronie https://mazurskafabrykadrewna.pl/.

Brzoza

Brzoza jest kolejnym popularnym rodzajem drewna, które może być wykorzystane do produkcji pelletu. Jest to również wolno spalający się rodzaj drewna, który wytwarza mało popiołu, więc jest idealny do stosowania w piecach na pelety. Jednak brzoza spala się szybko i nie trwa tak długo jak inne rodzaje drewna.

Cedr

Cedr jest jednym z najdroższych rodzajów drewna dostępnych obecnie na rynku, ponieważ jest trudny do znalezienia, a jego ścięcie trwa dłużej niż innych drzew.

Świerk

Świerk to kolejny rodzaj drewna, który można wykorzystać do produkcji pelletu. Jest to dobry wybór, ponieważ spala się powoli i wytwarza mało popiołu lub dymu podczas spalania w wysokich temperaturach. Jednak świerk nie trwa tak długo jak inne rodzaje drewna i szybko się spala.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty na obcasie też mogą być wygodne
Buty na obcasie też mogą być wygodne
Chciałabyś wyglądać elegancko, ale obawiasz się wysokich szpilek? Nie lubisz niebotycznych obcasów? Nie czujesz się w nich komfortowo? Nie ma […]
Ozonoterapia – leczenie boreliozy
Ozonoterapia – leczenie boreliozy
Bolerioza to bardzo poważna choroba, którą odkrywa u siebie coraz więcej osób. Niestety u wielu osób została rozpoznana bardzo późno, […]
Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową?
Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową?
Kostka brukowa to od wielu lat jedno z najbardziej popularnych rozwiązań przeznaczonych do utwardzania podłoża wokół domów jednorodzinnych oraz obiektów […]
Ostatnie wpisy