Zabawki dla aktywnego malucha

Aktywne, pełne energii dziecko to radość dla rodzica. Jest dowodem prawidłowego rozwoju, jednak ta wieczna chęć do biegania i skakania może być czasem trudna do opanowania. Dlatego warto inwestować w zabawki, które pozwolą maluchom spożytkować nadmiar takiej energii w konstruktywny sposób. Wszelkiego rodzaju piłki, skakanki i pojazdy świetnie sprawdzą się w tej roli, a do tego dadzą dziecku wiele frajdy. Jakie zabawki warto jeszcze wybierać, gdy mamy do czynienia z aktywnym kilkulatkiem?

Zabawy ruchowe z dziećmi

Do zabawy na dworze warto wybierać zabawki, przy których dziecko musi się trochę nabiegać. W tej roli oczywiście najlepszym wyborem są piłki bądź frisbee, które można rzucać razem z naszą pociechą lub pozwolić mu samemu zdecydować, jak ma wyglądać zabawa. Rzucanie do celu do także dobry sposób na ćwiczenie koordynacji ruchowej, a także znoszenia porażek.

Dużo frajdy dadzą też dzieciom zabawki na akumulator, jak chociażby motory tego rodzaju: https://monden.pl/motory-na-akumulator, dzięki którym dziecko jest cały czas w ruchu, a jednocześnie przy takiej zabawie musi też pracować głową – wymyślić, jak sterować takim sprzętem, jak skręcać, jak hamować, jak przyspieszać i jak manewrować, żeby się nie zderzyć z meblami. Jest to bardzo rozwijające doświadczenie. A w sezonie wiosenno-letnim warto zainwestować też w cały arsenał zabawek idealnych na dwór, jak rowery, hulajnogi, rolki czy wrotki. Aktywność na świeżym powietrzu jest ważnym elementem zdrowego trybu życia, a przy tym świetną zabawą, więc warto zadbać, by maluch miał do niej dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + trzynaście =