Charakterystyka iPhone’ów – czym różnią się poszczególne modele?
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Charakterystyka iPhone’ów – czym różnią się poszczególne modele?

Produkty Apple wywołują wśród użytkowników różnorodne uczucia. Dla jednych smartfony z nadgryzionym jabłuszkiem to oznaka ekstrawagancji oraz przepychu. Nie należy się dziwić takim opiniom, ponieważ ceny plasują się na wygórowanym poziomie. Jednakże kwota, jaką należy na nie wydać oraz sprzedaż w poszczególnych państwach jest zależna od średnich zarobków. Dla mieszkańców krajów o dobrze rozwiniętej gospodarce zakup urządzeń z systemem iOS nie będzie czymś nadzwyczajnym. Z perspektywy zwolenników Apple należy wspomnieć o tym, że sam system jest bardzo intuicyjny, dostosowany do potrzeb osób niewidomych, a jego najnowsze wersje są dostępne dla smartfonów wydanych już kilka lat wstecz. Niezależnie czy dany użytkownik należy do grupy zwolenników, czy przeciwników, smartfonami firmy Apple żyje cały świat i są one wielokrotnie omawiane w różnorodnych recenzjach, programach o tematyce technologicznej, czy benchmarkach. Czym różnią się poszczególne modele oraz jak wpływa to na użytkowanie ich konkretnych odsłon?

iPhone XS

Przekątna ekranu to 5,8 cala, wokół wyświetlacza występują ramki o równej grubości, a krawędzie boczne są zaokrąglone, dzięki czemu telefon trzyma się komfortowo w dłoni. Iphone jest fantastycznie wykonany, posiada wytrzymałą stabilną ramkę oraz charakteryzuje się odpornością na wodę. Wracając do wcześniej opisanego wyświetlacza, jest to OLED o wysokim nasyceniu barw. Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie tego modelu, płynność odtwarzania aplikacji, to iPhone XS z pewnością należy do topowych modelu marki Apple. Na uwagę zasługują także aparaty tylne, stabilizowane optycznie, obsługujące format 4K w trakcie nagrywania filmów. Aby odblokować smartfon, wystarczy posłużyć się skanerem twarzy 3D. W starszych modelach taka opcja nie występuje, użytkownicy mają dostępny jedynie czytnik linii papilarnych. Rozpoznawanie właściciela urządzenia w iPhone XS działa niezawodnie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Iphone XS to topowy model w ofercie Apple.

iPhone XR

Model ten, to w porównaniu z iPhone XS jego budżetowa wersja. Pomimo niższej ceny XR posiada na swoim pokładzie taki sam procesor, lecz dostępne kolory obudowy są dużo bardziej zróżnicowane. Ramki wykonane są z aluminium, standard wodoszczelności plasuje się na nieco niższym poziomie. Wyświetlacz, to technologia IPS LCD, w porównaniu z OLED dostępna jest niższa rozdzielczość. Użytkownik nie wyświetli więc filmów w full hd. Dla zwolenników smartfonów o większych gabarytach model ten może pochwalić się przekątną 6,1 cala. Iphone XR posiada jeden aparat tylny, lecz bez zoomu optycznego.

iPhone SE

Nie od dziś wiadomo, że model ten to przeskok kilka lat wstecz. Użytkownik decydujący się na zakup wersji SE musi pogodzić się z brakiem dostępu do innowacji takich jak np. skaner twarzy 3D lub wirtualne emoji. Jeśli jednak ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z produktami Apple, jest to idealny początek, co ważne, także w kontekście budżetu, ponieważ wersja 32 giga jest już dostępna w cenie około 1000 złotych. Ekran 4 – calowy, to ciekawe rozwiązanie przy obecnych trendach smartfonów, które osiągają już rozmiary ponad 6 cali. Model ten będzie z pewnością dobrym prezentem dla dziecka, większość nowych gier oraz aplikacji będzie na nim działało bez zarzutu. Można oczywiście zapomnieć o wodoszczelnym modelu, lecz ten niedostatek redukuje dobry aparat z możliwością nagrywania filmów w 4K.

iPhone 8

Użytkownik, który interesuje się smarfonami, z pewnością doceni walory tego modelu. Udoskonalona wersja iPhone 7 z procesorem Apple A11 Bionic oraz kilkoma nowymi rozwiązaniami. Aparat to z pewnością wyższa półka, filmy nagrywane w 4K, a funkcja ładowania bezprzewodowego uwalnia od wiecznego dylematu związanego z szukaniem ładowarki. Jeśli konsument liczy na nowoczesny model, to nie zawiedzie się, decydując się na iPhone 8. Oczywiście skaner twarzy lub wyświetlacz AMOLED nie będzie dostępny, ale jego walory i funkcjonalność zrekompensują te niedogodności. Indukcyjne ładowanie jest przecież nadal nowinką na czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
Jak uzyskać pozwolenie na budowę?
Pozwolenie na budowę to dokument, który wystawiany jest przez wydział architektury w odpowiednim starostwie. Proces uzyskania pozwolenia jest z reguły […]
Instalacje fotowoltaiczne – czy warto w nie inwestować?
Nowoczesna technologia coraz częściej pomaga nam nie tylko w usprawnieniu wykonywania wielu czynności ale i w oszczędzaniu. Znakomitym tego przykładem […]
Kiedy zakładane są licówki?
Licówki to zdecydowanie najprostszy rodzaj odbudowy protetycznej zębów. Występują one w formie cienkich płatków (maksymalnie 0,7 mm grubości), a ich […]
Ostatnie wpisy