Co produkuje się z bawełny?

Bawełna to roślina, której uprawa rozpowszechniła się niemalże po całym świecie. Wykorzystuje się ją nie tylko do produkcji ubrań, ale także wielu rodzajów materiałów. Przedmioty wykonane z bawełny mają wielorakie zastosowanie. Oto dwa z nich.

Ekologiczne podpaski

Bawełna z powodzeniem wykorzystywana jest do produkcji środków higienicznych dla kobiet. Najczęściej produkuje się z niej podpaski, które nie tylko są w 100% biodegradowalne, ale także nie bieli się ich chlorem, co ma duże znacznie dla kobiet dbających o zdrowie. Dodatkowo zazwyczaj pakowane są w pudełka, które również szybko ulegają rozkładowi. Po takim opisie wielu prawdopodobnie zastanawia się, jaki jest koszt takiej podpaski Cena to około 1 zł za sztukę, a więc jest ona nieco wyższa niż klasycznego odpowiednika. Fakt ten rekompensuje jednak materiał, z jakiego została stworzona.

Bawełniane staniki

Jest to kolejny przedmiot, bez którego życie kobiety byłoby nieco bardziej skomplikowane. Bawełniane staniki są bowiem dużo bardziej przyjazne dla skóry i komfortowe w użyciu niż biustonosze wykonane z poliestru, czy innej sztucznej tkaniny. Ponadto przy tego typu garderobie niezwykle ważna jest wygoda. Bawełna jest wysokiej jakości materiałem charakteryzującym się miękkością.

Z tego powodu nie ma mowy o obtarciach czy urazach skórnych w przypadku jej użycia. Odzież ta jest także wytrzymała. W przypadku stanika ten aspekt jest bardzo ważny, ponieważ bielizna stosunkowo dosyć często musi być prana. Z tego powodu warto wybrać bawełniany stanik, jeśli zależy nam na tym, aby pozostał on z nami na długo. Można go znaleźć np. na  https://gentleday.pl/bielizna/staniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =