Co warto mieć w garażu

Każdemu kierowcy mogą się przydać różne akcesoria w garażu i w samochodzie. W dzisiejszym wpisie postaramy się sprawdzić, co powinno znaleźć się w każdym garażu. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym artykułem i sprawdzenia, czy polecane przez nas akcesoria są już w waszym posiadaniu, czy dopiero powinniście je zakupić.

Co zawsze się przyda?

Nie raz zdarzyła się nam pewnie taka sytuacja, że mieliśmy bardzo mało paliwa, lub też auto po prostu zatrzymało się nam gdzieś na drodze z powodu „suszy” w baku. Aby zapobiec powyższym sytuacjom, w naszym samochodzie zawsze warto mieć podręczne kanistry z benzyną lub ropą. Warto napełnić je przynajmniej kilkoma litrami paliwa, tak by w sytuacji awaryjnej móc uzupełnić głęboką rezerwę. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że samochód stanie nam gdzieś na drodze, co zwłaszcza w dieslach jest problematyczne. Nie wystarczy tam bowiem po prostu dolać ropy, gdy układ wtryskowy się zapowietrzy. Dlatego też kanister na paliwo wydaje się być tutaj absolutnie niezbędną sprawą.

Dodatkowe akcesoria

Kanister podręczny o pojemności 5 litrów, który możemy wozić wygodnie w samochodzie, jest absolutnym „must-have”. Natomiast w garażu warto mieć również większ ypojemnik, na przykład taki 10l kanister na paliwo. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać taka dodatkowa ilość paliwa. Oprócz tego dobrze mieć także ładowarkę do akumulatora, czyli popularny prostownik. Gdy w garażu mamy dostęp do 230V z gniazdka elektrycznego, możemy podładować łatwo akumulator zimą, gdy mogą pojawić się problemy z odpalaniem auta. Mając prostownik już nigdy nas to nie spotka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 13 =