Opieka nad dzieckiem – jak się nią podzielić?

Była miłość, euforia, był ślub, pojawiły się dzieci. Nagle w ten piękny rodzinny obrazek wkradła się rutyna, brak komunikacji, złość, być może osoba trzecia. Postanowiliście się rozstać. W tym miejscu pojawił się największy problem, jak podzielić opiekę nad dziećmi? Jak zrobić to najdelikatniej, żeby żadne z nich nie ucierpiało w wyniku naszej decyzji?

Uregulowanie wizyt

Często rodzice zaślepieni gniewem do byłego partnera zapominają, że dobro dzieci jest tu najważniejsze. Stąd częste konflikty o to, ile czasu, gdzie i z kim mają one spędzać. Jeśli rodzice nie są w stanie dojść do porozumienia, najlepszym wyjściem z sytuacji wydaje się spotkanie z prawnikiem które można umówić np. na stronie internetowej: https://www.rozwadowska-kucka.pl/. Dzięki profesjonalnej pomocy, wspólnie można ustalić oraz prawnie uregulować kwestie wizyt dzieci oraz ewentualnych alimentów. Jeśli ta metoda nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów spór może rozstrzygnąć sąd, gdzie pomoc prawnika również może okazać się niezbędna.

Opieka naprzemienna

Jeśli partnerzy nie widzą szans na wspólne życie, jednak są w stanie dogadać się w kwestii dzieci, dobrym pomysłem może być opieka naprzemienna. Należy przy tym pamiętać, że wówczas alimenty są dużo niższe, gdyż udział rodziców w wychowywaniu dzieci rozkłada się po połowie.

Chociaż rozstanie to jedna z trudniejszych sytuacji życiowych, nie należy myśleć, że to koniec świata. Jeśli będziemy się kierować głównie dobrem dzieci na pewno sprawy będzie można polubownie, bez zbędnego stresu rozwiązać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =