Dlaczego warto posiadać szambo betonowe?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto posiadać szambo betonowe?

Szamba betonowe są świetnym dodatkiem do każdego domu. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taki, który idealnie pasuje do Twoich potrzeb.

Oto kilka powodów, dla których warto mieć szambo betonowe:

Są bardziej trwałe niż plastikowe zbiorniki 

Beton jest znacznie twardszy niż plastik, więc nie musisz się martwić, że pęknie lub złamie się, gdy twoje szambo będzie pełne ścieków.

Wytrzymują dłużej niż zbiorniki z tworzyw sztucznych 

Ponieważ nie psują się tak szybko jak plastik, szamba betonowe mogą trwać przez dziesięciolecia, podczas gdy plastikowe mogą trwać tylko kilka lat przed koniecznością wymiany lub naprawy.

Są one bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane ujemnymi temperaturami niż zbiorniki plastikowe 

Ścieki znajdujące się w betonowym zbiorniku nie zamarzają w zimie, więc nie trzeba się martwić o szkody spowodowane gromadzeniem się lodu na ścianach zbiornika lub pęknięciami w jego fundamencie, przez które woda mogłaby wyciekać na podwórko lub do ogrodu (a nawet do domu).

Szamba betonowe są łatwe do czyszczenia

Są wykonane z porowatych materiałów, takich jak piasek i żwir, które umożliwiają bakteriom znajdującym się wewnątrz nich szybki rozkład odpadów na nieszkodliwe substancje, takie jak dwutlenek węgla i para wodna.

Szamba betonowe cena nie jest niska. Przy zakupie betonowego zbiornika na szambo należy doliczyć opłatę instalacyjną oraz koszty pracy przy montażu samego zbiornika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o zdrowie ekologicznie?
Jak dbać o zdrowie ekologicznie?
Bardzo często wiele osób uprawiających sport musi rygorystycznie przestrzegać diety i dbać o odpowiednią dawkę witamin i składników mineralnych. Niestety […]
Jak stworzyć wymarzone pomieszczenie do home office?
Jak stworzyć wymarzone pomieszczenie do home office?
Praca zdalna to już codzienność dla wielu z nas. Zamieniając część naszego domu w biuro musimy pamiętać o zachowaniu zasad […]
Stymulator wzrostu roślin – dlaczego warto po niego sięgnąć?
Stymulator wzrostu roślin – dlaczego warto po niego sięgnąć?
Marzeniem każdego rolnika są wystarczająco obfite plony zbóż, warzyw czy owoców. Niestety rośliny w trakcie wegetacji bardzo często narażone są […]
Ostatnie wpisy