Co warto zobaczyć na mazurach?

Mazury określane są jako kraina jezior, nie bez powodu, ponieważ w całej Polsce nie znajdziemy jezior piękniejszych, niż te mazurskie. Do tego dzika przyroda, nieustanny kontakt z naturą i masa atrakcji! Mazury są idealnym miejscem na długo wyczekiwany urlop z rodziną bądź krótki weekendowy wyjazd ze znajomymi.

Mazurskie atrakcje

Co warto zobaczyć będąc na Mazurach? Ten region Polski jest atrakcyjny przede wszystkim dla miłośników wszelkich sportów wodnych ale i nie tylko. Każdy, lubiący ruch i aktywności fizyczną znajdzie tu zajęcie dla siebie. Żeglowanie po rozległych jeziorach, wypożyczenie kajaków lub rowerków wodnych, długie, leśne trasy rowerowe i biegowe to tylko namiastka tego, co nas tu spotka.

Obowiązkowym punktem podczas pobytu na Mazurach jest perła tego regionu, czyli Mikołajki. Zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych, oferująca liczne restauracje, sklepy z pamiątkami i smakołykami. Znajdziemy tam także bogaty wybór noclegów w malowniczo ulokowanych hotelach, w których po dniu pełnym wrażeń będziemy mogli wypocząć i nabrać siły na kolejne przygody. Mikołajki co roku organizują masę imprez i zabaw dla turystów, a tamtejsza promenada, znajdująca się niedaleko portu, każdego dnia odwiedzana jest przez tłumy spacerowiczów.
W mazurskim Mrągowie organizowany jest także słynny festiwal Piknik Country&Folk, który od 1981 roku przyciąga fanów muzyki country i folkowej z Polski i świata. Odbywa się on na przełomie lipca i sierpnia.

Warto także udać się na lekcję historii do Wilczego Szańca, czyli wojennej kwatery głównej Adolfa Hitlera w latach 1941-1944, która znajduje się w lesie gierłoskim, w okolicach Węgorzewa.

Jeśli szukasz noclegu, sprawdź ofertę hotelu ze spa na stronie: http://acquadirosa.pl/pl/pokoje-w-acqua-di-rosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + dwadzieścia =