Co zrobić z autem, którego naprawa jest nieopłacalna?

Złomowanie w licencjonowanej stacji demontażu

Samochody to urządzenia mechaniczne zbudowane w wielu podzespołów. Zazwyczaj wraz z wiekiem auta rośnie ilość usterek i awarii spowodowanych zużyciem eksploatacyjnym poszczególnych części. Niekiedy usterki są na tyle poważne, że ich naprawa jest nieopłacalna. Co w takiej sytuacji zrobić z niesprawnym wrakiem? Jednym ze sposobów na pozbycie się takiego samochodu jest oddanie go do stacji demontażu. Niestety, zwykle wrak trzeba dostarczyć na własną rękę, co wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów wynajęcia lawety. Stacje demontażu płacą właścicielowi auta od 400 zł do 600 zł. Właściciel otrzymuje również dokument potwierdzający demontaż, na podstawie którego następuje trwałe wyrejestrowanie pojazdu z ewidencji.

Sprzedaż pojazdu w legalnym punkcie skupu aut używanych

Inny sposób na pozbycie się auta, którego naprawa jest nieopłacalna, to sprzedanie go w legalnym punkcie skupu. W Polsce działa wiele podmiotów zajmujących się tego rodzaju działalnością. Przykładowo mieszkańcy Warszawy i okolic mogą skontaktować się ze skupem, którego oferta znajduje się na stronie https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/mazowieckie/warszawa/. Właściciel starego auta korzystający z usług skupu może liczyć na szybką wycenę swojego pojazdu, a także jego darmowy transport. W przypadku podpisania umowy pieniądze wypłacane są od ręki.

Profesjonalne punkty zajmują się skupem każdego rodzaju pojazdu bez względu na jego markę, wiek, czy stan techniczny. Pracownicy skupu po nabyciu wraku rozbierają go na części, a elementy, które są sprawne sprzedają z zyskiem na rynku wtórnym. Należy pamiętać, że demontaż auta na własną rękę jest zabroniony i mogą to robić tylko podmioty do tego uprawnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + pięć =