Czujnik dwutlenku węgla – jakie ma zalety?
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czujnik dwutlenku węgla – jakie ma zalety?

Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze rośnie z roku na rok. Nie wiemy nawet dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale jedno jest pewne: świat staje się coraz cieplejszy. Najbardziej prawdopodobnym czynnikiem powodującym ten stan rzeczy jest działalność człowieka. W rzeczywistości powodujemy globalne ocieplenie, uwalniając dwutlenek węgla do atmosfery poprzez spalanie paliw kopalnych (węgla, ropy, gazu ziemnego) w celu wytworzenia energii i ogrzania naszych domów. Nazywa się to antropogenicznym lub spowodowanym przez człowieka globalnym ociepleniem.

Istnieje wiele sposobów walki ze zmianami klimatu, takich jak korzystanie z odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna lub turbiny wiatrowe, zamiast produkowania energii elektrycznej z węgla lub gazu ziemnego. Innym ważnym aspektem walki ze zmianami klimatu jest ograniczenie emisji CO2 poprzez stosowanie wydajnych technologii i zwiększanie wskaźników recyklingu.

Czujnik CO2 jest dostępny od dziesięcioleci.

Poniżej przedstawiono niektóre z zalet czujników dwutlenku węgla:

Niski koszt  

Niedrogie chipy czujników mogą być używane z tanimi cyfrowymi obwodami logicznymi, aby zapewnić wiarygodny pomiar poziomu dwutlenku węgla w powietrzu lub strumieniach gazów.

Prosta obsługa 

Większość urządzeń wymaga jedynie zasilania elektrycznego, wyświetlacza (jeśli jest) i analogowego lub cyfrowego złącza wyjściowego, aby przesyłać odczyty do centralnej lokalizacji w celu monitorowania lub przechowywania danych.

Mały rozmiar 

Wiele różnych typów czujników dwutlenku węgla jest dostarczanych w małych opakowaniach, które pozwalają na umieszczenie ich prawie wszędzie w obszarze, w którym muszą zbierać informacje dotyczące poziomu CO2.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prace porządkowe w biurze, które warto zlecić zewnętrznym firmom
Troska o wizerunek biura, nawet, jeśli na co dzień nie przebywają w nim nas klienci jest bardzo istotnym elementem prowadzenia […]
Świece konopne i inne produkty – zastosowanie konopi na całym świecie
Świece konopne i inne produkty – zastosowanie konopi na całym świecie
Świece konopne są wytwarzane z wosku konopnego, który jest naturalnym, odnawialnym surowcem. Wiele firm produkujących świece oferuje obecnie świece konopne […]
O czym pamiętać organizując szkolenie biznesowe?
O czym pamiętać organizując szkolenie biznesowe?
Każda dobrze rozwijająca się firma wie, jak ważne jest podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Szkolenia biznesowe można zorganizować w formie jednodniowej […]
Ostatnie wpisy