Czy antresola w domu to dobre rozwiązanie?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy antresola w domu to dobre rozwiązanie?

Antresola to jeden z najbardziej popularnych sposobów na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w domu bez konieczności jego rozbudowy. Warto również podkreślić, że takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym, zwłaszcza dzisiaj, gdy panuje moda na lofty. Tego rodzaju konstrukcja posiada zatem liczne zalety, ale jednocześnie może być przyczyną pewnych problemów, z którymi należy się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o jej wybudowaniu.

Konstrukcja nie dla każdego

Dla wielu osób dodatkowe metry kwadratowe w mieszkaniu to podstawowa zaleta antresoli. Można ją z powodzeniem wykorzystać jako przestrzeń do pracy, wnętrze oddzielające przestrzeń sypialną w małej kawalerce albo dodatkową sypialnię w dużym domu dla gości. Sprawdzi się ona idealnie nie tylko w wysokich pomieszczeniach (np. w loftach czy na poddaszach), ale także w standardowych wnętrzach normalnych rozmiarów.

Aby jednak móc sobie pozwolić na tego rodzaju konstrukcję, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Wysokość – w bardzo niskim domu takie pomieszczenie się nie sprawdzi, bo konieczne będzie wówczas ciągłe schylanie się (wysokość musi wynosić minimum 4,2 m). Jeśli chodzi o klasyczne domy Warszewo jest przykładem dzielnicy Szczecina, w której znajduje się wiele budynków przystosowanych do zabudowy w postaci właśnie antresoli.

Odpowiednie wejście – wymogiem do zbudowania omawianej konstrukcji jest posiadanie prostych albo kręconych schodów z poręczą, szczególnie gdy będą na nią wchodziły małe dzieci.

Ogrzewanie – należy pamiętać o tym, że wskutek ogrzewania mieszkania ciepłe powietrze unosi się do góry, dlatego trzeba koniecznie zadbać o właściwe ustawienie grzejników.

Oświetlenie – antresola zawsze wymaga zastosowania dodatkowego źródła światłą. Warto zdecydować się przede wszystkim na lampy stojące lub kinkiety. Tego rodzaju rozwiązania, to posiadają je m.in. domy Szczecin Krzekowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie akcesoria religijne powinna być wyposażona każda osoba wierząca?
W jakie akcesoria religijne powinna być wyposażona każda osoba wierząca?
Każdy człowiek znajduje właściwy sposób na wyrażanie swojej wiary i przekonań. W kulturze chrześcijańskiej przyjęło się, że robimy to za […]
Żywność, której nie powinniśmy jeść na pusty żołądek
Żywność, której nie powinniśmy jeść na pusty żołądek
Większość osób zdaje sobie sprawę, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Prawie każdy stara się je komponować z […]
Sprzęty, których nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni restauracyjnej
Sprzęty, których nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni restauracyjnej
Niemal każda restauracja posiada profesjonalną kuchnię gastronomiczną, w której przygotowywane są poszczególne potrawy. Takie miejsce musi być przede wszystkim funkcjonalne […]
Ostatnie wpisy