Czy można wynająć pracownika innej firmie?

Zatrudnianie osób z zagranicy jest coraz częściej praktykowane przez polskich przedsiębiorców. Największą grupę wśród pracowników sprowadzanych spoza kraju stanowią obywatele Ukrainy i Białorusi. Ze względu na bliskość kulturową i podobieństwo językowe, sąsiedzi zza Buga chętnie przyjeżdżają do pracy do Polski.

Pożyczanie pracowników

Stanowi coraz popularniejszą formę zatrudniania specjalistów zarówno na krótko, jak i długoterminowe zlecenia. Podwykonawstwo budowlane ochoczo korzysta z pracowników z zagranicy. Leasing pracowników z Ukrainy i Białorusini jest coraz bardziej popularny. Obcokrajowcy bardzo dobrze odnajdują się w Polsce. Zarówno oni, jak i polscy pracodawcy cenią sobie fakt, że takie osoby łatwo przystosowują się do warunków i zasad panujących w naszym kraju. Bliskość kulturowa odgrywa tutaj ogromne znaczenie. W dodatku, osoby te są często bardzo dobrze wykwalifikowane i pracowite.

Pracodawcy chętnie pożyczają sobie pracowników. Funkcjonują agencje pracownicze, które ułatwiają osobom z zagranicy przyjazd do Polski i zaadaptowanie się do nowych warunków. Następnie, pracownicy zatrudnieni przez agencje są niejako wypożyczeni do innych przedsiębiorstw, gdzie świadczą swoją pracę. Jest to dosyć nowa, ale coraz chętniej wykorzystywana przez pracodawców i mniejszych przedsiębiorców forma radzenia sobie ze zleceniami. Często jest to wyjście z trudnej sytuacji, w której brakuje rąk do pracy przy większych, krótkoterminowych projektach. W ten sposób pracodawcy szybko mogą uzyskać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =