Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje materacy?

Dobór odpowiedniego materaca ma ogromne znacznie dla komfortu snu. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, a każdy z nich posiada inne właściwości. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie materaca powinniśmy dowiedzieć się, czym konkretnie różnią się one od siebie.

Rodzaje materacy, jakie można spotkać na rynku

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów materacy są wersje piankowe. Wykonane są one z pianki poliuretanowej, a ich konstrukcja jest całkowicie pozbawiona sprężyn. Doskonale dopasowują się one do kształtu ciała, co świetnie stabilizuje kręgosłup. Takie materace gwarantują dobrą wentylację, a także nie pochłaniają potu. Dobrej jakości pianka pozwala bowiem skórze swobodnie oddychać.

Innym rodzajem są materace lateksowe. Dostępne są one w różnych stopniach twardości, dzięki czemu można dopasować je do własnych potrzeb. Powierzchnie lateksowe nie przyciągają kurzu ani zabrudzeń, dzięki czemu nadają się również dla alergików.

Podstawą konstrukcji materacy sprężynowych są odpowiednio rozmieszczone sprężyny. Pokryte są one warstwą ochronną, która je odpowiednio zabezpiecza. Udoskonaloną wersją tego rodzaju materacy są wersje kieszeniowe. W ich przypadku każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej komorze co sprawia, że zdecydowanie lepiej dopasowują się do ciała. Materac efektywnie i równomiernie podpiera kręgosłup na całej jego długości. Jest to więc wydatek, który zdecydowanie się opłaci. Poszukując dobrej jakości materaca warto zapoznać się z ofertą na stronie https://alvare.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 15 =