Zdrowe produkty, które warto podawać swoim dzieciom każdego dnia
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe produkty, które warto podawać swoim dzieciom każdego dnia

Podawanie dzieciom zdrowej żywności to najlepszy sposób na zapewnienie im długiego i zdrowego życia. Możesz zacząć od podawania im tych pokarmów każdego dnia:

1. Płatki owsiane

Owsianka jest doskonałym źródłem błonnika, białka i składników odżywczych. Ma również zdolność do obniżania poziomu złego cholesterolu, co może pomóc w zapobieganiu chorobom serca.

2. Szpinak

Szpinak zawiera wiele przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki w organizmie i zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. Jest również bogaty w żelazo, które pomaga przenosić tlen w całym organizmie i poprawić funkcjonowanie mózgu.

3. Brokuły

Brokuły to kolejny pokarm o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy i witaminy C, która zwiększa odporność na wspólne przeziębienia i inne infekcje. Jest również pakowane z błonnikiem, który może zapobiec problemom zaparcia u dzieci w czasie.

4. Ryby takie jak łosoś lub tuńczyk

Łosoś i tuńczyk są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA), które wspomagają rozwój mózgu u niemowląt i dzieci do 3 roku życia.

5. Miód

Dzieci mogą jeść miód, o ile nie mają alergii lub innych schorzeń, które mogłyby być przez niego pogorszone. Miód może pomóc utrzymać pod kontrolą kaszel i przeziębienie u dzieci. Pomaga również łagodzić ból związany z ząbkowaniem i oczyszcza wysypki spowodowane pieluszkowym zapaleniem skóry lub egzemą. Odrobina miodu może pomóc uczynić jedzenie bardziej smacznym dla dzieci, które odmawiają jedzenia pokarmów stałych. Dobrą zachęta do jedzenia miodów, są specjalne zestawy DIY dla dzieci, które poprzez gry i zabawy, pokazują że miód jest nie tylko smaczny, ale pobudza wyobraźnię oraz kreatywność.

6. Niskotłuszczowe produkty mleczne

Należą do nich mleko, ser, jogurt i maślanka. Niskotłuszczowe produkty mleczne są dobrym źródłem wapnia i białka. Ich wysoka zawartość potasu pomaga regulować ciśnienie krwi i zapobiegać rozwojowi nadciśnienia w późniejszym okresie życia. Dzieci w wieku od 2 do 8 lat powinny spożywać 3 porcje niskotłuszczowych produktów mlecznych dziennie; starsze dzieci potrzebują 2 porcje dziennie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów wykonywane są otuliny do rur?
Z jakich materiałów wykonywane są otuliny do rur?
Materiały, z których wykonuje się otuliny rur są różnorodne. Niektóre z najczęściej spotykanych to: Winyl Najpopularniejszym materiałem jest winyl, który […]
Jakie wyposażenie może być potrzebne, podczas naszej pierwszej żeglugi?
Jakie wyposażenie może być potrzebne, podczas naszej pierwszej żeglugi?
Żeglarstwo to wspaniałe hobby, ale może być kosztowne. Aby zacząć, będziesz potrzebował kilku podstawowych urządzeń i materiałów. Oto lista przedmiotów, […]
Naprawa wtryskiwaczy i świec żarowych
Naprawa wtryskiwaczy i świec żarowych
Samochód to zaawansowane technologicznie urządzenie, które do prawidłowej pracy wymaga sprawnie działających wszystkich podzespołów. Między innymi ważnymi podzespołami znajdują się […]
Ostatnie wpisy