Czym się kierować przy wyborze firan do mieszkania?

Urządzanie wnętrza to już ostatni etap remontu czy budowy domu – zdecydowanie najprzyjemniejszy. Jednym z ważniejszych elementów, nadających charakteru całego pomieszczenia jest wystrój okien. Stosując tych kilka poniższych zasad, uda Ci się dobrać idealne firanki i zaaranżować przytulne wnętrze.

Funkcjonalność i piękno w jednym

Oprócz swej podstawowej funkcji ozdobnej jaką pełni firana, jest ona również bardzo praktycznym elementem wystroju wnętrza. Dzięki niej jesteśmy w stanie lekko rozproszyć światło słoneczne wpadające do pokoju, a także wizualnie rozświetlić ciemne pomieszczenie. Makarony firanki sprawdzą się w ciemnych pomieszczeniach, które potrzebują wizualnego odciążenia. Są to cienkie, zwisające sznureczki, mogą być w jednym kolorze lub wielokolorowe, zdecydowanie nadają się do nowocześnie urządzonych wnętrz. Pomieszczenie możemy rozświetlić również przy pomocy firanek woalowych, które są bardzo zwiewne, ale już w połączeniu z ciężkimi, żakardowymi zasłonami będą stanowiły piękną dekorację klasycznie urządzonego salonu.

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za klasycznymi firanami, lubią minimalizm i prostotę, są firany panelowe, rzymskie lub inne eurofirany. Są one bardzo delikatne, proste, mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu można je w łatwy sposób dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Idealnie sprawdzą się zarówno w salonie jak i w kuchni, a na rynku są dostępne również wzory przeznaczone dla dzieci. Można je łączyć z zasłonami, ale same prezentują się również bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 1 =