Dlaczego warto biegle posługiwać się językiem obcym?

Nauka języka obcego nie w każdym przypadku owocuje biegłością. Niektórzy porzucają ją na etapie średniozaawansowanym, lub nawet podstawowym. Nawet jeżeli ukończyliśmy już edukację i możemy pochwalić się dyplomem uczelni wyższej, lekcji angielskiego czy niemieckiego nie należy porzucać. Władanie obcą mową na tym samym poziomie, co jej rodzimi użytkownicy, otwiera wiele drzwi. Oto niektóre z wynikających z tego korzyści.

Otwarty umysł

Choć na samym początku przygody z mową Szekspira lub Cervantesa zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, nowy język z czasem staje się niezwykle użytecznym narzędziem. Ukończonym kursem angielskiego w Anglii otwieramy przed sobą zupełnie nowy świat. Poziom biegłości pozwala nam bowiem na korzystanie z obcojęzycznej literatury czy kinematografii. Oznacza to, że poszerzanie wiedzy z zakresu naszego hobby jest dużo prostsze niż dotychczas, pula dostępnych materiałów znacznie się bowiem powiększyła. Oglądanie zagranicznej telewizji daje nam z kolei możliwość wyrobienia niezależnych poglądów na tematy polityczne oraz społeczne.

Relacje towarzyskie i biznesowe

Biegle władając językiem obcym, z łatwością możemy nawiązać relacje z przedstawicielami krajów, w których jest on mową urzędową. Dzięki lekcjom hiszpańskiego w Krakowie możemy więc zyskać przyjaciół z Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Południowej. Dużo łatwiejsze staną się ponadto nasze wakacyjne wyjazdy w tamte rejony. Znajomość hiszpańskiego to także szansa na zdobycie ciekawych kontaktów biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 4 =