Program kadrowo-płacowy – wsparcie w zarządzaniu firmą

Dlaczego warto zainwestować w program kadrowo płacowy?

Prowadzenie działalności gospodarczej w obecnych czasach wymusza pewne rozwiązania technologiczne, bez których jeszcze kilka lat temu można było się obejść. Zatrudnianie pracowników wiąże się z wieloma obowiązkami wobec nich, od przygotowania odpowiednich dokumentów, po zgłoszenia do ZUS, naliczanie płac, wyliczanie urlopu itp.

Odpowiedni program kadrowo-płacowy pozwala profesjonalnie i z dużą oszczędnością czasu poprowadzić dział kadr lub w przypadku małej liczby pracowników, ułatwić pracę samemu pracodawcy. Nie zastąpi wiedzy, ale intuicyjnie podpowie na co zwrócić szczególną uwagę. Przypomni o zbliżającym się końcu umowy o pracę lub o dobiegającym terminie ważności orzeczenia lekarskiego lub szkolenia BHP. Zdecydowanie poprawi komfort pracownika lub właściciela firmy, który odpowiada za kadry, gdyż jest narzędziem pozwalającym na uniknięcie błędu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego programu do obsługi kadr i płac?

Z pewnością decyzja o wyborze odpowiedniego oprogramowania do obsługi dokumentacji pracowniczej powinna być poprzedzona analizą stanu zatrudnienia u danego przedsiębiorcy oraz dostosowaniem go do konkretnego pracodawcy. Bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników na pewno istotne jest powiązanie programu kadrowo-płacowego z platformą Płatnik w ZUS, tak aby móc transportować dane bezpośrednio.

Przejrzystość i intuicyjność również jest wyznacznikiem dobrego programu. Przykładem prawidłowo skonfigurowanego narzędzia do prowadzenia kadr może być np. https://www.softtrade.pl/65-kadry-i-place. Taki zakup z pewnością ułatwi codzienne planowanie i rozliczanie urlopów, ewidencję czasu pracy, naliczanie wynagrodzeń oraz uporządkowanie danych niezbędnych do dopełnienia obowiązków związanych z ZUS, GUS czy PFRON.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 9 =