Domy drewniane – jakie są możliwości budowy?
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domy drewniane – jakie są możliwości budowy?

Popularność

W Europie bardzo popularne są domy drewniane, które budowane są od wieków.  Oferują one szereg korzyści i mogą być budowane w różnych stylach, co czyni je atrakcyjną opcją dla większości nabywców domów.

Jak przebiega budowa?

Domy z drewna są zazwyczaj budowane przy użyciu dużych bali, co sprawia, że są mocniejsze niż większość innych materiałów budowlanych. To sprawia, że domy drewniane są szczególnie odpowiednie na silne wiatry lub trzęsienia ziemi (choć to zależy od tego, jak dobrze zostały zbudowane).

Jednym z najczęstszych rodzajów konstrukcji domów drewnianych jest szkielet słupowo-ryglowy. Polega ona na umieszczeniu pionowych słupów w ziemi, a następnie połączeniu ich z poziomymi belkami w celu stworzenia ramy budynku. Ściany są następnie mocowane do tej ramy przy użyciu różnych technik (patrz poniżej).

Niektórzy projektanci wolą używać ram drewnianych w swoich projektach, ponieważ można je łatwo dostosować do prawie każdego stylu projektu domu. Oznacza to również, że w razie potrzeby można je łatwo rozbudować, nie martwiąc się o uszkodzenia strukturalne lub osłabienie samej konstrukcji.

Inną popularną metodą jest budowa kabiny z bali; polega ona na ścinaniu drzew, a następnie kształtowaniu ich w bale przed ułożeniem ich poziomo między sobą w celu stworzenia podstawowej struktury domu. Te bale są następnie łączone zaprawą lub gliną, tak aby tworzyły solidne ściany wokół Twojej posiadłości.

Domki drewniane ceny są różnorodne i zależą chociażby od ich wielkości czy skomplikowania całej konstrukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pudełka magnesowe – zalety i zastosowanie
Pudełka magnesowe – zalety i zastosowanie
Bezpieczne przechowywanie Zbierając różne przedmioty, człowiek dochodzi do takiego momentu, w którym musi znaleźć miejsce na ich przechowywanie. W tym […]
Popularne metody obróbki metali
Popularne metody obróbki metali
Metale to zdecydowanie jedne z najczęściej wykorzystywanych materiałów w sektorze przemysłowym. Powstają z nich przede wszystkim różnego rodzaju elementy i […]
Prawo rodzinne – co wchodzi w jego skład?
Prawo rodzinne – co wchodzi w jego skład?
Prawo rodzinne to dziedzina prawa, która zajmuje się prawami i obowiązkami członków rodziny, zwłaszcza dotyczącymi małżeństwa i rozwodu. Prawo rodzinne […]
Ostatnie wpisy