Domy drewniane – jakie są możliwości budowy?
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domy drewniane – jakie są możliwości budowy?

Popularność

W Europie bardzo popularne są domy drewniane, które budowane są od wieków.  Oferują one szereg korzyści i mogą być budowane w różnych stylach, co czyni je atrakcyjną opcją dla większości nabywców domów.

Jak przebiega budowa?

Domy z drewna są zazwyczaj budowane przy użyciu dużych bali, co sprawia, że są mocniejsze niż większość innych materiałów budowlanych. To sprawia, że domy drewniane są szczególnie odpowiednie na silne wiatry lub trzęsienia ziemi (choć to zależy od tego, jak dobrze zostały zbudowane).

Jednym z najczęstszych rodzajów konstrukcji domów drewnianych jest szkielet słupowo-ryglowy. Polega ona na umieszczeniu pionowych słupów w ziemi, a następnie połączeniu ich z poziomymi belkami w celu stworzenia ramy budynku. Ściany są następnie mocowane do tej ramy przy użyciu różnych technik (patrz poniżej).

Niektórzy projektanci wolą używać ram drewnianych w swoich projektach, ponieważ można je łatwo dostosować do prawie każdego stylu projektu domu. Oznacza to również, że w razie potrzeby można je łatwo rozbudować, nie martwiąc się o uszkodzenia strukturalne lub osłabienie samej konstrukcji.

Inną popularną metodą jest budowa kabiny z bali; polega ona na ścinaniu drzew, a następnie kształtowaniu ich w bale przed ułożeniem ich poziomo między sobą w celu stworzenia podstawowej struktury domu. Te bale są następnie łączone zaprawą lub gliną, tak aby tworzyły solidne ściany wokół Twojej posiadłości.

Domki drewniane ceny są różnorodne i zależą chociażby od ich wielkości czy skomplikowania całej konstrukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne kształty lamp wiszących do salonu
Modne kształty lamp wiszących do salonu
Odpowiednia aranżacja salonu stanowi dość istotną kwestię. Jest to bowiem pomieszczenie, gdzie spędza się sporo czasu, głównie na odpoczynku. Niezwykle […]
Wyposażenie do własnego gabinetu – co się na nie składa
Wyposażenie do własnego gabinetu – co się na nie składa
Posiadanie własnego gabinetu to dla wielu osób ogromna szansa na rozwój zawodowy i wykonywanie obowiązków służbowych z najwyższą koncentracją oraz […]
Zalety taniego i szybkiego hostingu
Zalety taniego i szybkiego hostingu
Prowadząc sklep internetowy, blog lub będąc właścicielem strony internetowej niezbędny jest wybór serwera, na którym strona będzie działała. Na rynku […]
Ostatnie wpisy