Jakie schody zamontować w małym domu?

Schody wewnętrzne to konstrukcje, które muszą być zamontowane nie tylko w każdym domu piętrowym, ale też z poddaszem czy antresolą. Jeśli posiadamy budynek stosunkowo mały, wówczas powinniśmy pomyśleć o modelu łączącym w sobie wysoką estetykę wykonania i dużą wygodę w użytkowaniu. Biorąc pod uwagę te dwa kryteria, doskonale sprawdzą się m.in. drewniane schody młynarskie, zwane inaczej drabiniastymi. Można je zamówić w tym specjalistycznym sklepie online: https://www.4iq.com.pl/.

Niewielkie pole manewru to nie przeszkoda

W małych obiektach mieszkalnych istnieje zazwyczaj bardzo ograniczona przestrzeń do zamontowania schodów. Z tego względu konieczne jest wybieranie konstrukcji zaprojektowanych w pomysłowy sposób, które z jednej strony nie zagracą nadmiernie wnętrza, z drugiej zaś uczynią je bardziej atrakcyjnym. Idealnie sprawdzą się np. schody jednobiegowe z maksymalnie 17 stopniami. Są one bowiem niezbyt skomplikowane w montażu, na dodatek tanie i niezwykle estetyczne. Interesującą alternatywę stanowią modele mieszane jednobiegowe, wyróżniające się od poprzednich posiadaniem kilku stopni klinowych o szerokości mniejszej niż 25 cm.

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie w domu schodów młynarskich zabiegowych, przeznaczonych do łączenia poszczególnych kondygnacji bez konieczności stosowania wspornika. Charakteryzują się tym, że są wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ ich stopnie solidnie zamocowano w gniazdach zlokalizowanych w tzw. belce policzkowej. Godne uwagi są jeszcze schody spiralne, w których funkcję nośną pełni słup znajdujący się w samym centrum. Zazwyczaj osadzone są na planie koła albo trójkąta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − trzynaście =