Funkcje myszy dla graczy

Myszka gamingowa to jedno z podstawowych urządzeń przeznaczonych dla zapalonych graczy komputerowych. Aby dobrze spełniała swoje zadanie, powinna posiadać ergonomiczny kształt (dopasowany do dłoni) oraz być wykonana z wystarczająco wytrzymałych i świetnie spasowanych materiałów. Pożądana waga to z kolei od 80 do maksymalnie 130 gramów. Wymienione właściwości przekładają się bezpośrednio na wysoki komfort użytkowania przez wiele godzin. Wyjątkowo ciekawe modele znajdziemy w ofercie na https://campur.pl/.

Specjalne przyciski to istotny dodatek

Dla graczy polecane są w szczególności nowoczesne myszki z czujnikiem laserowym, ponieważ jest on znacznie bardziej precyzyjny od standardowego czujnika optycznego. Duże znaczenie ma również czułość (inaczej rozdzielczość) wyrażona w w DPI, czyli punktach na cal. W tym przypadku wskazany jest przedział od 2500 DPI do nawet 7000 DPI. Optymalny rodzaj połączenia to zwykły kabel o długości około dwa, trzy metry. Wynika to z faktu, że zapewnia przesyłanie sygnału do komputera bez uciążliwych opóźnień negatywnie wpływających na komfort rozgrywki.

Pozostałe rozwiązania to przede wszystkim interfejs USB, minimum cztery przyciski funkcyjne (np. cofanie, szybkie ponawianie działań, regulacja czułości), podświetlenie LED klawiszy (białe lub kolorowe światło), a także teflonowe ślizgacze ochronne zamontowane na podstawie. Dodajmy, że powyższe udogodnienia wyraźnie wpływają na łatwiejsze manewrowanie postacią w grze (większa kontrola), bardziej płynne przesuwanie się po ekranie oraz atrakcyjniejszy design sprzętu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dwanaście =