Dlaczego przed zakupem mieszkania trzeba sprawdzić księgę wieczystą?
Dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego przed zakupem mieszkania trzeba sprawdzić księgę wieczystą?

Księga wieczysta jest dokumentem, który zawiera niezbędne informacje dotyczące stanu prawnego nieruchomości. Jest to rejestr publiczny, który jest jawny i ogólnie dostępny, a jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w obrocie nieruchomościami. 

Czego można dowiedzieć się z księgi wieczystej?

Stan księgi wieczystej można sprawdzić w sądzie wieczystoksięgowym oraz w internecie. Księgi wieczyste online zawierają informacje o dokładnym adresie mieszkania, przeznaczeniu lokalu czy pomieszczeniach przynależnych. Kolejną informacją są dane właścicieli mieszkania.

Z działu III kupujący dowie się o ewentualnych prawach, roszczeniach czy ograniczeniach ciążących na mieszkaniu. Niezmiernie ważny dla kupującego jest dział IV księgi wieczystej mówiący o kredycie hipotecznym, którym może być obciążona nieruchomość. Kupując nieruchomość nabywamy ją wraz z obciążeniami, które ujawnione są w kw. Należy więc zadbać, by hipoteka została wykreślona przed dokonaniem transakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Spedycja morska – wszystko co musisz wiedzieć?
Spedycja morska – wszystko co musisz wiedzieć?
Spedycja jest najbardziej rozpowszechnioną metodą transportu usług, w której wiele firm zyskało miano specjalistów. Należy wiedzieć, że organizacja może być […]
Klasyka i elegancja w mieszkaniu
Klasyka i elegancja w mieszkaniu
Każdy z nas dąży do tego, by żyć przede wszystkim w idealnej dla siebie przestrzeni. W miejscu, które jest pełne […]
Zabawki dla aktywnego malucha
Aktywne, pełne energii dziecko to radość dla rodzica. Jest dowodem prawidłowego rozwoju, jednak ta wieczna chęć do biegania i skakania […]
Ostatnie wpisy